USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

2 Ağustos Bitcoin, Kripto Para ve Blockchain Bülteni! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kripto para dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip edelim. Binance Japonya’nın canlanışı, MicroStrategy’nin Bitcoin hamleleri ve piyasadaki yükseliş eğilimiyle ilgili önemli detaylar burada!

GÜNLÜK KRİPTO PARA HABERLERİ

 • Binance’in Japonya ayağı tekrar canlanıyor. Ağustos ayı içerisinde Binance 34 tokenı Binance Japonya’da listeleyeceğini açıkladı.
 • ABD’nin en büyük kurumsal Bitcoin sahiplerinden biri olan MicroStrategy, Bitcoin fiyat artışına rağmen ancak ikinci çeyrekte karlılık açıklayabildi.
 • Wall Street Journal’ın haberine göre, Binance kullanıcıları, kripto varlık ticaretinin 2021’den beri yasa dışı olduğu Çin’de tek bir ayda 90 milyar dolarlık kripto para birimiyle ilgili varlık ticareti yaptı.

MicroStrategy, 1 Ağustos’ta yayınladığı 2. Çeyrek kazanç raporunda, önceki yıldaki 1.1 milyar $’lık net zararından önemli bir gelişme göstererek 22.2 milyon $ net gelir bildirdi. Toplam gelir, 120.4 milyon dolarla esasen değişmedi.

MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, Bitcoin varlıklarının 31 Temmuz 2023 itibariyle 152.800 BTC’ye yükseldiğini açıklarken, çeyrek boyunca şirket, 347 milyon dolara 12.333 bitcoin satın aldı. 30 Temmuz itibarıyla şirket, ek 467 BTC alarak mevcut fiyatlarla toplam Bitcoin bakiyesini 4,5 milyar dolara çıkardı.

Güncel On-Chain Verileri

Glassnode verilerine göre:

 • SOPR endeksi tekrar 1’in üzerine çıktı. Bu veriye göre yatırımcıların karlı satışlar yaptığı gözlenirken piyasanın bütün halinde yükseliş eğiliminde olduğu da gözlenmektedir.
 • BUSD işlem hacmi son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto varlık piyasasındaki dalgalı süreç stable coinlerin işlem hacminde de yükselişe sebep oldu.
 • Ethereum Realized Cap yani Gerçekleşen Değeri son 8 ayın en yüksek değerlemesine ulaştı. Bu veriye göre de kısa vadeli piyasa duyarlılığının ortadan kalktığını gözlemliyoruz.

Ethereum’un değerinin daha uzun vadeli hareketlilikler adına olumlu yönde eğilim gösterdiğini belirtmektedir.

Chainalysis verilerine göre:

 • Yatırımcıların borsa cüzdanlarında sakladıkları Bitcoin miktarı düne oranla yüzde 8 oranında azalırken son 6 aylık ortalamalarında altında seyretmektedir.
 • Yatırımcıların kişisel cüzdanlarından borsa cüzdanlarına yaptıkları Litecoin transfer miktarı düne oranla yüzde 5 artış gösterdi.

Düne oranla yüzde 2 geri çekilme yaşanan ve yatay periyotta ilerleyen Litecoin’de yatırımcılar olası satış baskılarına karşı risklerini minimalize edebilmek için borsa cüzdanlarındaki hareketliliğini arttırdı.

Net Akış Tablosu

https://coinotag.b-cdn.net/wp-content/uploads/2023/08/netakistablosu-1.webp

Net Akış Tablosu

İtibari ve stabil para birimlerinden kripto paralara para akışlarını incelediğimizde özellikle hangi ülkelerin vatandaşları ne kadarlık miktarlarda işlemlere giriş yapıyor ulaşabiliyoruz. Tabii ki tüm borsalardan alınmış verileri kapsayamadığı için sadece örnek teşkil edebilecek yorumlarda bulunabiliyoruz.

 • EUR, USD, KRW, TRY, JPY ve GBP para birimleri en yüksek net akış miktarlarından en düşük net akış miktarlarına doğru sıralanmaktadır.
 • Son 24 saatlik akışlara göre TRY üzerinden toplamda 13.1 milyon dolarlık USDT ve BUSD transferi gerçekleştirildi.
 • Son 24 saatlik akışlara göre USD üzerinden toplamda 30.9 milyon dolarlık transferler gerçekleştirildi.
 • Bitcoin’den itibari para ve stabil coinlere geçişi incelersek toplam 3.1 milyar dolarlık bir akış gözlenmektedir.
 • USDT’den TRY’ye 27.7 milyon dolarlık satış akışı gözlenmektedir.

Toplam Likidasyon Verileri

https://coinotag.b-cdn.net/wp-content/uploads/2023/08/Likidasyon-haritasi.webp

 Likidasyon Haritası (24 Saatlik)

 • Son 24 saat içerisinde 20.491 yatırımcı tasfiye oldu.
 • Toplam tasfiye miktarı ise 93.13 milyon dolara ulaştı.
 • Tekte en büyük Liq olan emir 4.46 milyon dolarlık emir ile OKX — BTC-USDT-SWAP‘de gerçekleşti.
 • Son 24 saatlik veriler ışığında en büyük tasfiye 48.84 milyon dolar ile BTC’de gerçekleşirken; sırasıyla 17.28 milyon dolar ile ETH 2. sırada, 2.85 milyon dolar ile CRV 3. sırada, 2.05 milyon dolarla LTC 4. sırada, 1.82 milyon dolar ile XRP 5. sırada yer almaktadır.

Radyo Kripto Yakında Açılıyor!

Günlük Kripto Para ve Blockchain verilerini bizlere sunan Mustafa Melih Yılmaz, yakında “Radyo Kripto” projesini hayata geçireceğini duyurdu. Radyo Kripto içerisinde günlük kripto para ve blockchain verileri olacak.

Kripto para alanında öne çıkan haberleri değerlendirecek olan Melih, aynı zamanda sürpriz konuklar ile birlikte güzel içeriklerini dinleyicilerine sunacak. Radyo Kripto’nun Spotify hesabını şimdiden takip edebilirsiniz.

https://open.spotify.com/show/220CBnPaZqcOHKDdGGBAgz

Coinotag okuyucularına Kripto Para ve Blockhain haberlerini aktaran Mustafa Melih Yılmaz’ın Medium hesabını takip etmek için tıkla.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!