USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

3AC kurucu ortağı, ABD vatandaşlığını reddediyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) kurucu ortağı Kyle Davies, ABD vatandaşı değil, tamamen Singapur vatandaşı olduğunu söyledi.

Davies, 1 Ağustos’ta New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, 15 Aralık 2020’de ABD vatandaşlığından feragat etmek için yaptığı başvuru formunu sundu. 

Mahkeme dosyaları, Davies’in Singapur’daki ABD Büyükelçiliği’nde uzun sürede ülkede yaşama kararını gerekçe göstererek vatandaşlıktan vazgeçtiğini ortaya koydu. Davies, 2017 yılında Singapurlu bir vatandaşla evlendiğini, kalıcı oturum hakkı kazandığını ve ülkede iki çocuğu olduğunu söyledi. Davies, Singapur’un çifte vatandaşlığa izin vermemesi nedeniyle ABD vatandaşlığından vazgeçmeyi tercih etti. 

Cointelegraph

3AC tasfiye memurları, hedge fonunun çöküşü hakkında bilgi toplama çalışmalarını sürdürüyor. Hem Davis hem de 3AC’nin bir başka kurucu ortağı Su Zhu, ikamet adreslerinin bilinmemesi nedeniyle ocak ayında Twitter üzerinden mahkemeye çağırıldı. Davies’in emri görmezden gelmesinin ardından, mahkemeye saygısızlık sebebiyle yargılanması gerektiğine dair yorumlar yapıldı. Singapur vatandaşı Zhu, ABD dışında ikamet ettiği takdirde bir mahkeme celbine tabi değildir. 

3AC’nin Temmuz 2022’de iflas başvurusu yapması, Zhu ve Davies hakkında birçok soru işareti meydana gelmesine zemin hazırlamıştı. 

Davies’in ABD vatandaşlığının bulunmaması, yasal işlemlerin daha da karmaşık hale gelmesine ortam hazırlayabilir. 

Tasfiye memurları, şirketin alacaklılara 3,5 milyar dolar borcu olduğunu belirtiyor. Zhu ve Davies’ten yaklaşık 1,3 milyar dolar tahsil edilmesi amaçlanıyor. 

Müzayede evi Sotheby’s, geçmişte 3AC kurucularına ait olan bir NFT’lerin bazılarını açık artırmaya çıkardı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!