USD32,82
EURO35,68
GBP42,46
BIST11.089,53
GR. ALTIN2.538,94
BTC66.635,89
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. ABD’li Düzenleyiciden SEC ve CFTC’ye Kripto Paralara Karşı Birleşin Çağrısı! — TradingView Haberleri

ABD’li Düzenleyiciden SEC ve CFTC’ye Kripto Paralara Karşı Birleşin Çağrısı! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABD’de kripto para regülasyonlarına ilişkin çalışmalar devam ederken Finansal Hizmetler Komitesi temsilcileri Maxine Waters ve Stephen Lynch tarafından görevlendirilen Amerika Birleşik Devletleri Hükümet Sorumluluk Ofisi (GAO) tarafından bir kripto para raporu hazırlandı.

Coindesk’in haberine göre, kripto paralar için önemli bir yasal boşluk olduğu belirtilen raporda bu durumu çözmek için tüm düzenleyicilerin ortak çalışması gerektiği ifade edildi.

“Yapılan incelemeler sonucunda kripto para sektöründe önemli bir yasal boşluk olduğu görüldü.

Bu noktada da kripto paraların düzenlenmesi konusunda hiçbir federal mali düzenleyicinin, menkul kıymet olmayan kripto paralar için spot piyasayı düzenleme konusunda kapsamlı yetkisi yoktur.

Kripto paralar ve blockchain teknolojisiyle ilgili riskleri ele almak için resmi bir koordinasyon mekanizması oluşturulmalı. Bu federal mali düzenleyicilerin toplu olarak riskleri belirlemesine ve zamanında ve uygun yanıtlar geliştirmesine yardımcı olabilir.”

DeFi’nin de ele alındığı raporda “DeFi’de aracıların bulunmaması, tüketicinin korunmasına ilişkin düzenleyici endişeleri artırıyor. Buradaki hizmetler birbirine daha bağlı ve merkezi olmayan hale geldikçe, finansal şoklar ve yasadışı finans dahil olmak üzere riskler artıyor.” denildi.

Raporda önde gelen ABD mali düzenleyicileri olan “Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC), Federal Rezerv Sistemi, Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA), Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC)” ortaklaşa mevcut bir resmi koordinasyon mekanizması kurması ve birlikte hareket etmesi önerildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!