USD32,82
EURO35,68
GBP42,46
BIST11.089,53
GR. ALTIN2.538,94
BTC66.635,89
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Alex Mashinsky’nin kefalet şartlarında değişiklik yapıldı — TradingView Haberleri

Alex Mashinsky’nin kefalet şartlarında değişiklik yapıldı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Federal yargıç, Alex Mashinsky ve ABD Adalet Bakanlığı avukatlarının Celsius eski CEO’sunun kefalet koşullarını elektronik izlemeyi dahil edecek şekilde değiştirilmesin talebine onay verdi. 

Yargıç Gabriel Gorenstein, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesine yaptığı başvuruda, Mashinsky’nin First Republic Bank’taki aracı hesabı ve New York’taki evi tarafından sağlanan 40 milyon dolarlık bonoda değişiklik yapılmasına onay verdi. Savcılar ve savunma avukatları, Mashinsky’nin elektronik izleme altına alınması ve mahkemenin önceden onayı olmadan 10.000 dolardan fazla para çekmesinin, transfer etmesinin veya almasının kısıtlanması talebini ortaklaşa bir biçimde imzaladı. Kefalet şartlarındaki değişiklik, Mashinsky’nin First Republic hesabını kullanma ihtiyacını ortada kaldıracaktır. 

Yargıç John Koeltl, Mashinsky’nin hukuk ekibinin izniyle savcıların verdiği bir önergenin ardından, kamuya açık olmayan duruşma materyallerinin çoğunun, özellikle Facebook ve X gönderilerinin ifşa edilemeyeceğine karar verdi.

Eylül 2022’ye kadar Celsius’un CEO’su olan Mashinsky, kullanıcıları yanılttığı ve dolandırdığı iddiasıyla menkul kıymet dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve telefon dolandırıcığılı suçlamalarıyla karşı karşıya. 13 Temmuz’da tutuklanmasının ardından suçlamaları kabul etmeyen Mashinsky, kefalet koşulları gerekçesiyle çoğu zaman seyahat edemedi. 

Mashinsky’nin ne tür bir elektronik izleme sistemine tabi olacağı belli değil. Kefalet durumu genellikle, bir bilek monitörüyle birlikte gelir. FTX’in eski CEO’su SBF de birçok kısıtlamayla ev hapsinde yer alıyor.

Celsius, Mashinsky’nin ayrılmasından önce Temmuz 2022’de Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu. ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu daha sonra platforma ve eski CEO’ya karşı dava açtı. FTC de kullanıcıları kandırdığı gerekçesiyle Celsius’a 4,7 milyar dolar para cezası verdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!