USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Almanya da Son Zamanların En Çok Konuşulan Altcoini Hakkında İnceleme Başlattığını Açıkladı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Alman veri denetleme kurumunun başkanı Reuters’e yaptığı açıklamada, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Worldcoin (WLD) projesini, hassas biyometrik verilerin büyük ölçekte işlenmesiyle ilgili endişeler nedeniyle geçen yılın sonlarından bu yana araştırdıklarını söyledi.

Geçen hafta başlatılan Worldcoin, yeni bir “kimlik ve finans ağı” oluşturma planlarının bir parçası olarak, kullanıcıların dijital bir kimlik ve bazı ülkelerde ücretsiz kripto para birimi karşılığında iris taramalarını sunmalarını gerektiriyor.

Eyalet düzenleyici kurumunun başkanı Michael Will, Cuma günü Reuters’e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, Bavyera Eyaleti Veri Koruma Denetleme Ofisi’nin, projenin yeni teknolojiler kullanarak “hassas verileri çok büyük ölçekte” işlemeyi amaçladığı yönündeki endişeler nedeniyle Kasım 2022’de Worldcoin’i araştırmaya başladığını söyledi.

Will, Bavyera eyalet düzenleyicisinin, Worldcoin’in arkasındaki şirket olan Tools For Humanity’nin Almanya’da bir yan kuruluşu bulunması nedeniyle Avrupa Birliği’nin veri koruma kuralları kapsamında Worldcoin’i soruşturan baş yetkili olduğunu belirtti.

İlgili İçerik: PancakeSwap İşlem Ücretini Kullanıcılarla Paylaşacağını Açıkladı! Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Will, bu teknolojilerin henüz yerleşmediğini ve finansal bilgi aktarımı alanındaki verilerin işlenmesinin temel amacına yönelik olarak iyi analiz edilmediğini söyledi.

Will, bunun, kullanıcıların son derece hassas biyometrik verilerinin “yeterli ve açık” bilgilendirmeye dayalı olarak işlenmesine açık rıza gösterip göstermedikleri de dahil olmak üzere bir dizi riske yol açtığını söyledi.

Worldcoin, iris taramasına katılan kullanıcıların verilerinin kişisel bilgiler ile eşleştirilmediğini savunuyor.

Fransa’nın gizlilik denetim kurumu Cuma günü Reuters’e verdiği demeçte Worldcoin’in veri toplamasının yasallığının “şüpheli göründüğünü” söyledi. İngiltere’nin veri düzenleyicisi de proje hakkında soruşturma yapacağını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!