USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Amerikan Bankası, Bilançosunda Milyonlarca Dolarlık Bitcoin ve Altcoin Tutuyor! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


San Francisco merkezli banka, 2. çeyrek kazanç raporlarını açıkladı; Banka 170 milyon dolardan fazla Bitcoin ve Altcoin tutuyor!

ABD Bankası, Bilançosunda Kripto Bulunduruyor

CoinOtag

San Francisco merkezli Sofi Bank, 2. çeyrek kazanç raporunda bilançosunda 170 milyon dolar değerinde kripto varlığı bulundurduğunu açıkladı. 6 milyondan fazla müşterisine hizmet veren Amerika Birleşik Devletleri bankası, son çeyreğe kıyasla kripto varlıklarını önemli ölçüde artırdı.

Banka, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Cardano, Solana, Dogecoin ve Ethereum Classic gibi varlıkları elinde bulunduruyor. Toplam 170 milyon dolarlık yatırımın içinde bankanın 82 milyon dolarlık BTC, 55 milyon dolarlık ETH, DOGE 5 milyon dolarla üçüncü sırada ve ADA da 4.5 milyon dolarla dördüncü sıradadır. Bir yatırımcı sunumuna göre, SoFi 500.000’den fazla müşteri kazandı ve şu anda 22’den fazla kripto para birimi için alım satımı destekliyor.

https://coinotag.b-cdn.net/wp-content/uploads/2023/08/sofi-holdings.webp

Sofi Bank sadece kripto varlıklarını elinde tutmuyor, aynı zamanda müşterilere çeşitli kripto para birimleri satın alma ve satma imkanı sunuyor, ancak herhangi bir türde staking hizmeti sunmuyor. ABD bankası, 2019 Eylül’ünde müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya başladı ve bu hizmeti Coinbase kripto borsasıyla işbirliği yaparak gerçekleştirdi.

Ancak, ilk kripto hizmetlerini sunmaya başladığında bir banka değildi ve lisansı ancak Şubat 2022’de alarak kripto hizmetleri sunan az sayıdaki tam hizmet bankalarından biri haline geldi.

Sofi Bank’ın Hamlesi FED’in Hoşuna Gitmiyor

Sofi Bank’ın kripto hizmetleri Federal Reserve ve yasama organlarının hoşuna gitmedi. Kasım 2022’de ABD Senatosu komitesi, Sofi’nin bankacılık yasalarına uyumluluğunu sorgularken, Ocak 2024 son tarihini hatırlattı. COINOTAG, Sofi Bank’a uyumluluk süresi konusunda netlik sağlamak ve kripto varlıklarını nasıl değiştireceğini sormak için iletişime geçti, ancak bir yanıt almadı.

Kriptonun ana akım bankacılıkla ilişkilendirilmesi, kitleler tarafından benimsenmesi için kritik bir adım olarak görüldü. Ancak birkaç kripto devinin çökmesi ve kripto dostu bankaların çöküşü, böyle ilişkilerin geleceği üzerine kuşkular yarattı.

ABD yasama organları, zararı sınırlamaya ve müşteri fonlarını kurtarmaya çalıştı, ancak gelecek için bu tür işbirliklerine ciddi bir darbe vurdu, çünkü düzenleyiciler bankanın çökmesini kriptonun suçu olarak gördüler.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!