USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

Araştırmalar Curve Finance hack’inin DeFi’a olan güveni sarstığını ortaya koydu — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Araştırmacılar Curve Finance’te yaşanan 24 milyon dolarlık istismarın DeFi’a olan güveni azalttığını söylüyor.

DeFi sektörü geçtiğimiz yıl birçok hack’e maruz kaldı. Bununla birlikte kullanıcılar tarafından en çok dikkat edileni ise Curve Finance’te yaşananı oldu.Curve Finance’te yaşanan hack, topluluğun güvenini sarstı

Curve Finance’in 24 milyon dolarlık likidite havuzu istismarı, DeFi ekosistemine olan güveni ciddi şekilde sarstı. Araştırmacılar, kurumların DeFi’a sermaye yatırmak konusundaki cesaretlerinin kırılabileceğini ve Vyper ile derlenen herhangi bir protokolün risk altında olduğunu belirtiyor.

Hafta sonu meydana gelen bu istismar, Curve Finance protokolünün Vyper kodlama dilini kullanan akıllı sözleşmelerindeki bir hatanın sonucu olarak gerçekleşti. Saldırganlar, Vyper sözleşmelerini kullanan birkaç stablecoin havuzunu yeniden giriş güvenlik açığı nedeniyle boşaltarak 24 milyon doları çaldı.

Bu olay sonucunda Curve DAO token’ı yüzde 12’nin üzerinde bir düşüş yaşadı ve DeFi‘a olan güvenin zayıfladığına işaret edildi. Araştırmacılardan biri, sorunsuz çalışan bir protokolün böylesine büyük bir istismara uğraması durumunda diğer mavi çipli DeFi protokollerinin de güvenliğini sorgulamamıza yol açabileceğini belirtti.

Saldırının önemi sadece milyonlarca dolarlık zararla sınırlı kalmadı, aynı zamanda Vyper kodundaki beklenmedik bir güvenlik açığından yararlandığı için de dikkat çekti. Bu açık, kötü niyetli kişilerin büyük bir protokol için beklenmedik bir sorunu bulmak için uzun süreli araştırmalar yürütmelerine ve söz konusu protokolü kötüye kullanmalarına olanak sağladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!