USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Arjantin de Kişisel Verilerin Gizliliğini İhlal Gerekçesiyle Wordcoin’e Soruşturma Açtı! — TradingView Haberleri

Arjantin de Kişisel Verilerin Gizliliğini İhlal Gerekçesiyle Wordcoin’e Soruşturma Açtı! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İnsanların yüzlerinin ve irislerinin taranmasına dayalı bir dijital para birimi sunan Worldcoin Vakfı, Arjantin’de kişisel verilerin işlenmesi nedeniyle Kamu Bilgilerine Erişim Ajansı (AAIP) tarafından soruşturuluyor.

AAIP, Altcoin Worldcoin’in Arjantin’deki Kişisel Verileri İşlemesini Araştırıyor

Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin 25.326 sayılı Kanunun uygulama makamı olan AAIP, Worldcoin tarafından dijital uygulamanın kullanıcılarının gizliliğini korumak için benimsenen güvenlik önlemlerine ilişkin bir soruşturma yürüttüğünü duyurdu.

Soruşturma, 25.326 sayılı Kanunla tanınan hakların olası ihlallerini tespit etmek amacıyla kişisel verilerin toplanması, saklanması ve kullanılmasına ilişkin süreçleri ve uygulamaları kapsamlı bir şekilde analiz edecektir.

Ayrıca, tespit edilen sorunları ele almak ve şirketin güvenlik ve gizlilik standartlarına uymasını sağlamak için uygun önlemler alınacaktır.

İlgili İçerik: Çin, Bu Blockchain Sistemiyle Amerikan Dolarını Tahtından Etmeyi Planlıyor!

Soruşturma, Buenos Aires Özerk Şehri ile Buenos Aires, Córdoba, Mendoza ve Río Negro eyaletlerinin farklı bölgelerinde maddi tazminat karşılığında çok sayıda kişinin yüz ve irislerinin taranması prosedürü nedeniyle son haftalarda kamuoyunda ün kazandı.

AAIP’ye göre, veri sorumlularının veri tabanlarını AAIP’ye kaydettirmeleri, işleme politikaları hakkında bilgi vermeleri, hassas verilere ne için ihtiyaç duyduklarını ve ne kadar süreyle saklayacaklarını belirtmeleri ve kişisel bilgileri korumak için uygulanan güvenlik ve gizlilik önlemlerini detaylandırmaları gerekmektedir.

Vatandaşlar ise, özellikle biyometrik veriler gibi hassas verilerle ilgili olarak, verilerin aktarımı, kullanımı ve hangi amaçla toplanıp işlendiğine dair açık ve erişilebilir bilgilere sahip olma hakkına sahiptir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!