USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. AVAX Fiyatında Güncel Durum Nedir? — TradingView Haberleri

AVAX Fiyatında Güncel Durum Nedir? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Avalanche’ın sosyal medya üzerindeki metrikleri geçtiğimiz hafta olumlu bir artış kaydetti ancak AVAX fiyatı yatırımcıların beklediği gibi gitmiyor.

Avalanche’ın Sosyal Medya Popülerliği Artıyor

CoinOtag

Avalanche’ın popülaritesini yansıtan sosyal metriği geçtiğimiz hafta %100’den fazla arttı. Bu, potansiyel olarak bu yükselişi başlatabilecek önemli bir olayın yaşanmadığı blockchain ekosistemine dikkat çekici bir şekilde yansımıştı.

Bunun üzerine, blockchain’in kendi token fiyat hareketi de çok oynak değildi. Ancak, AVAX yakın zamanda popülaritesinde daha fazla büyümeyi teşvik edebilecek bir duyuru yaptı. Avalanche blockchain’in sosyal önlemlerine yönelik performansını vurgulayan veriler geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Verilere göre, AVAX’ın sosyal mention sayısı geçtiğimiz hafta %150’den fazla artarak 1,44 bine ulaştı. Bunun yanı sıra, sosyal etkileşim %200’den fazla arttı ve 60,4 milyona ulaştı, bu da önemli bir artıştı.

CoinOtag

Ek olarak, sosyal hakimiyet ve katkıda bulunanlar sırasıyla %157 ve %28 arttı. Şaşırtıcı olan şey, bu artışa neden olabilecek önemli bir olayın ekosistemde meydana gelmemiş olmasıydı. Aksine, ağın temel özellikleri düşmüştü.

Artemis’in verilerine göre, AVAX’in günlük aktif kullanıcıları ve günlük işlem hacmi azaldı, bu da blockchain’in daha az kullanıldığına işaret ediyordu.

CoinOtag

Ancak, yakın zamanda ilgi çekecek bir gelişme oldu. Uniswap’ın Avalanche’da aktif hale geldiğini duyuruldu. Yeni lansmanla birlikte kullanıcılar artık Uniswap üzerinden Avalanche tokenları takas edebilir.

Avalanche’ın popülaritesi AVAX fiyatı üzerinde etkili olacak mı?

Geçtiğimiz hafta AVAX yatırımcıları için iyi bir hafta olmadı, çünkü token fiyatı sadece hafifçe hareket etti. Verilere göre, AVAX’in fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde düştü. Yazı sırasında, fiyatı 12,70 dolar ve piyasa değeri 4,3 milyar doların üzerinde.

Popülaritesi, türev piyasasındaki talebini yansıtan Binance fonlama oranına etkisi olmuş olabilir. İlginçtir ki, AVAX’in açık pozisyonları da azalmıştı, bu da düşen fiyat trendini önümüzdeki günlerde değiştirebilir.

CoinOtag

Öte yandan, yukarıda bahsedilen metrikler olumlu olsa da, AVAX’in günlük grafiği farklı bir duruma işaret ediyordu. 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA), 55 günlük EMA’nın altındaydı, bu da ayı bir sinyaldi. Avalanche’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr seviyenin altında yatay bir yol izledi. Bununla birlikte, AVAX’in Chaikin Para Akışı (CMF) artış kaydetti ve ilerleyen günlerde fiyat artışı için umut verdi.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!