USD33,10
EURO36,30
GBP43,21
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.620,25
BTC64.568,35
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi — TradingView Haberleri

BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Alman düzenleyici BaFin, Binance’in yapısını karmaşık bulması sebebiyle başvurusunu geri çekmesini önerdi.

Kripto para borsası Binance, Almanya düzenleyicisi BaFin’e lisans başvurusunda bulundu. Süreç devam ederken BaFin tarafından açıklama geldi.Alman Düzenleyici BaFin, Binance’in başvurusunu geri çekmesini önerdi

Kripto borsası Binance’in kurucusu ve kripto şirketinin karmaşık yapısıyla ilgili endişeler nedeniyle Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, lisans başvurusunu geri çekmesini tavsiye etti. BaFin, Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun, denetlediği bir işletmeyi yönetmeye veya sahip olmaya uygun olup olmadığına dair “uygun ve uygun” bir testi geçemeyeceğine inanıyordu.

Binance‘in, çeşitli nedenlerle proaktif olarak başvurusunu geri çektiğini açıkladığı daha önce rapor edilmişti. Ancak, düzenleyici makam BaFin’in endişeleri açıklanmamıştı.

Binance ve CEO Zhao, daha önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ABD’de yasa dışı bir borsa yürütmek, yanıltıcı düzenleyicileri ve manipülatif ticaret yapmakla suçlanmıştı. Binance bu iddiaları reddetmiştir.

Binance, dünyanın her yerinde izin almadan önce kullanılabilir hale getirdiği kripto ticaret platformunu son yıllarda çeşitli ülkelerde lisans almaya çalışmıştır. Ancak, Avrupa’da bazı düzenleyicilerle sorunlarla karşılaştı.

Binance’in karmaşık kurumsal yapısı, düzenleyicilerin yerlerini veya kimin düzenleme yetkisine sahip olduğunu tam olarak belirlemesini zorlaştırıyor. SEC, açtığı davada, Zhao’nun birçok Binance kuruluşunu doğrudan veya dolaylı olarak kontrol ettiğini belirtti.

Binance’in resmi bir küresel genel merkezi yoktur ve düzenleyicilerle işbirliğine devam etme taahhüdüyle Almanya’da aktif olarak iş yapmak için gerekli düzenleyici onayları almaya devam edeceğini belirtmiştir. Ancak, bu olaylar hala gelişmekte olan bir süreç ve daha fazla ayrıntı ve açıklama beklenmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!