USD33,08
EURO36,30
GBP43,13
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.615,50
BTC64.385,23
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Binance, Reuters’in Terörle Bağlantılı Hesaplar Hakkındaki Raporuna Yanıt Verdi

Binance, Reuters’in Terörle Bağlantılı Hesaplar Hakkındaki Raporuna Yanıt Verdi

Binance, Reuters'in Terörle Bağlantılı Hesaplar Hakkındaki Raporuna Yanıt Verdi
Binance, Reuters'in Terörle Bağlantılı Hesaplar Hakkındaki Raporuna Yanıt Verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Binance, borsanın terör örgütleriyle bağlantılı hesapları ağırladığını iddia eden Reuters raporuna yanıt verdi.
  • Reuter geçtiğimiz günlerde İsrail’in İslam Devleti gibi terörist gruplarla bağlantılı 190 Binance hesabına el koyduğunu bildirdi. 
  • Kripto borsası, Reuters’i anlatılarına uyması için kritik gerçekleri kasten dışarıda bıraktığı için çağırdı.

Dünyanın en büyük kripto borsası, Reuters tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporla sorun yaşadı. Bugün erken saatlerde yayınlanan bir yanıtta Binance , ana akım medya şirketini, kripto borsasının uyum politikalarına ilişkin anlatılarına uyacak şekilde seçici raporlama yoluyla anlatı gazeteciliği yapmakla suçladı. 

Binance: Reuters Kritik Gerçekleri Kasıtlı Olarak Dışarıda Bırakıyor

Reuters, 4 Mayıs 2023’te İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansman Bürosu’nun (NBCTF) bu yılın Ocak ayında iki Binance hesabına el koyduğunu ortaya çıkaran bir rapor yayınladı. NBCTF’nin resmi internet sitesinde yer alan belgelere göre, hesaplar İslam Devleti ile bağlantılıydı ve İslam Devleti’nin “faaliyetlerini engellemek” ve terörle ilgili hedeflerini ilerletmesini engellemek amacıyla ele geçirildi. Reuters ayrıca İsrail teşkilatının 2021’den bu yana düzinelerce İslamcı Hamas grubuna bağlı Filistinli firmalara ait olan yaklaşık 190 Binance hesabına el koyduğunu bildirdi.

Reuters’e göre, İsrail makamları tarafından 2021’den beri el konulan 190 hesabın neredeyse tamamı Filistin merkezli üç döviz bürosuna aitti. Üçünün de Hamas grubu tarafından para transferindeki rolleri nedeniyle İsrail tarafından terör örgütü olarak tanımlandığı bildirildi. Al Mutahadun For Exchange, Dubai Company for Exchange ve Al Wefaq Co. For Exchange, üç Filistinli firmanın 137.000 doların üzerinde tutan 80’den fazla Binance hesabının arkasında olduğu bildirildi.

Reuters makalesine yanıt olarak Binance, bugün erken saatlerde bir blog gönderisinde davanın kendi tarafını paylaştı . Kripto borsası, Reuters’i “anlatılarına uyması için kritik gerçekleri kasten dışarıda bırakmakla” suçladı. Firma, düzenleyici kurumlarda ve kolluk kuvvetlerinde geçmişe sahip 750 üyeden oluşan uyum ekibine karşı yöneltilen iddiaları özellikle ele aldı. 

Binance, başka hiçbir kripto borsasının veya finans kuruluşunun kötü oyuncuları uzak tutmak ve etik olmayan davranışları kısıtlamak için daha fazlasını yapmadığını iddia etti. Borsa, suç teşkilatlarının platforma gerçek kimliklerini kullanarak kaydolmadıklarını ve bunun da köklerini kazımayı zorlaştırdığını savundu. 

Uyumluluk ekibimizin neredeyse yarısı, kara para aklamanın önlenmesi, isim taraması, Müşterini Tanı (KYC) katılımı ve zincirleme izleme gibi yaptırım kontrol işlerinde yer alıyor.”

Kripto borsası, platformu daha güvenli hale getirmek ve kötü aktörlerin erişimini sınırlamak için dünya çapındaki kolluk kuvvetleriyle sürekli çalıştığını belirtti. Borsa, yasal uygunluğu savunmak için, kolluk kuvvetlerinin taleplerini takiben 1 milyar dolardan fazla ele geçirilmesini zaten kolaylaştırdığını ortaya koydu. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!