USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bitcoin balinaları çöküş senaryosuna mı hazırlanıyor? — TradingView Haberleri

Bitcoin balinaları çöküş senaryosuna mı hazırlanıyor? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Toplam transfer hacimlerinin son 3 yılın en düşük seviyelerine gerilediğini gözlemliyoruz. Ağustos ayının ilk haftasında Bitcoin’in fiyatı 28.500 – 30.000 dolar aralığında seyrederken, onchain verilerine göre de spot trade hacimlerinin oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

Uzun vadeli yatırımcıların Binary CDD verilerine bakıldığında, harcamalarının ve hareketliliğinin oldukça düşük olduğu görülmektedir.

Dolaşımdaki Bitcoin arzının %55’inin 2 yıldır hareket etmediği dikkat çekerken, Temmuz ayında Bitcoin balinalarının çantalarını hafiflettiği ancak Ağustos başında da stablecoinlerini Bitcoin ile değiştirmeye başladıkları gözlemleniyor. Bu eğilimin devam etmesi durumunda önümüzdeki günlerde fiyatın 30.000 doların üzerine çıkması mümkün gözüküyor.

Stablecoinlerin borsa girişlerine göz attığımızda ise, satın alma ilgisinin arttığını gözlemliyoruz.

30 günlük ortalama fiyat hacim performansının fiyata daha önce yaptığı etkilere göz attığımızda ise fiyatta hareketliliğin yakın olduğunu da tahmin edebiliyoruz.

SMA-7 günlük BTC Kısa Vadeli Yatırımcıların SOPR değerinin şu anda negatif bölgede olduğu ve geçmiş düzeltmelere bakıldığında bir düzeltmenin de muhtemel olduğu da gözlenmektedir. Bu düzeltmede, yukarıda bahsedilen borsalara giren stablecoinlerin Bitcoin satın alma için kullanılıp kullanılmayacağını ise önümüzdeki günlerde gözlemleyeceğiz.

Sonuç olarak, Ağustos ayının başında Bitcoin fiyatının belirli bir aralıkta seyrettiğini, onchain verilerinde durgunluğun ve düşük hacimlerin hakim olduğunu görüyoruz.

Orta vadede yükselişin devam etmesi için 2 yıllık yatırımcıların destek ve direnç seviyelerine gözatalım. 32.500$ seviyesi direncini aştığımızda ve üzerinde kalıcı olabildiğimizde yükselişin devamını bekleyebiliriz.

Referanslar:

https://cryptoquant.com/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-investor-tool/

https://santiment.net/

https://glassnode.com/

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!