USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bitcoin Borsası Binance, Dubai’de Lisans Kazandığını Açıkladı! — TradingView Haberleri

Bitcoin Borsası Binance, Dubai’de Lisans Kazandığını Açıkladı! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • Binance, geçtiğimiz yıl Eylül ayında alınan hazırlık lisansından bu yana ön koşulları yerine getirerek Dubai’de faaliyet gösterme lisansı kazandığını açıkladı.
  • Geçen yıl, Binance Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleyici Otoritesi (VARA) tarafından Minimal Olarak Uygun Ürün (MVP) lisansı aldı.
  • Dubai’nin dört aşamalı bir lisans süreci bulunmaktadır ve Binance şu anda bu aşamaların üçünden geçti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Dubai’de faaliyet göstermek için gereken şartları karşıladı ve lisans almayı başardı.

Binance, Dubai’de Faaliyet Gösterebilecek

CoinOtag

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz yıl Eylül ayında alınan hazırlık lisansından bu yana ön koşulları yerine getirerek Dubai’de faaliyet gösterme lisansı kazandığını bugün erken saatlerde açıkladı.

#Binance, Dubai’de faaliyet göstermek için lisans aldı.

Tem 31, 2023

Geçen yıl, Binance Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleyici Otoritesi (VARA) tarafından Minimal Olarak Uygun Ürün (MVP) lisansı aldı ve bu lisans sayesinde yerel müşterilerin fonlarını yerel olarak tutmak, kripto para borsası işletmek ve ödeme ve saklama hizmetleri sunmak için yerel bir banka hesabı açma izni almıştı.

Binance blogunda şu şekilde belirtildi;

“2022’de verilen Geçici Lisans’tan, Operasyonel MVP Lisansına geçiş, Dubai’deki uygun kullanıcıların artık VARA tarafından belirlenen standartlara uygun şekilde yasal hizmetlere erişebileceği anlamına gelir ve bunlar arasında sanal varlıkları güvenli bir şekilde fiat para birimine çevirme özelliği de bulunur.”

Dubai’nin dört aşamalı bir lisans süreci bulunmaktadır ve Binance şu anda bu aşamaların üçünden geçti, tam pazar ürünü (FMP) lisansı için şu anda tüm kurallara uygunluk gösterilmesi beklenmektedir.

Binance’in Dubai’deki düzenleyici yolculuğu, yalnızca BAE’de değil, küresel olarak sanal varlık hizmetlerinin evriminde bir çığır açıyor. VARA’nın Binance’e Operasyonel MVP Lisansı vermesi, düzenlemeye tabi, güvenli ve müşteri odaklı sanal varlık hizmetlerinin geleceğine yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

Binance’in bu son lisansı almadaki başarısı, düzenleyicilerle el ele çalışma kararlılığının bir kanıtıdır ve hızla gelişen bu finansal teknoloji ortamında olumlu işbirliği için bir emsal teşkil ediyor.

Sırada Japonya Var

Binance’in Dubai’de kazandığı bu lisans, şu anda Japonya’ya yeniden girmesi ve Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da engellerle karşılaşması gibi durumlar yaşandığı bir döneme denk gelmektedir. Binance’in ABD kolu da düzenleyiciler tarafından kayıtsız bir borsa işletmekle suçlanmıştır.

Binance, Ağustos ayında Japonya’daki kripto para borsasını başlatacağını 24 Temmuz’da bildirdi. Borsa daha önce Kasım 2022 tarihinde Japonya merkezli ve JFSA tescilli kripto para borsası Sakura Exchange BitCoin’i satın almıştı.

Kaynak: CoinOtag.com0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!