USD32,82
EURO35,68
GBP42,46
BIST11.089,53
GR. ALTIN2.538,94
BTC66.635,89
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselecek mi? Bu Metrik, BTC için Kritik Olabilir! — TradingView Haberleri

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselecek mi? Bu Metrik, BTC için Kritik Olabilir! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Araştırmaya göre, balinaların elinde Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stablecoinleri tutan balinaların hareketleri Bitcoin için yön belirleyici olabilir.

Bitcoin Yatırımcıları Bu Metriğe Dikkat Etmeli

CoinOtag

Santiment’e göre, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi en büyük stabil kripto paraları tutan yunus ve köpek balıkları gibi büyük yatırımcıların hareketleri, Bitcoin’in fiyatı için önemli olabilir. Genellikle yatırımcılar, BTC gibi piyasada diğer varlıklarla ilişkili dalgalanmadan kaçmak istediklerinde bu dolara bağlı tokenları kullanırlar. Ancak, gerçekten bu alandan çıkan sahipler, bunu fiat para ile yaparlar.

Bu yatırımcılar, diğer kripto paralara geri dönmek için uygun fiyatları gördüklerinde, stabil kripto paralarını onlarla değiştirirler. Bu durum doğal olarak, geçtikleri piyasada alım baskısı oluşturabilir ve böylece varlığın fiyatına boğalık katkısı sağlayabilir. Şu anda stabil kripto paralardan Bitcoin ve diğer varlıklara önemli bir dönüşüm olup olmadığını kontrol etmek için Santiment, nispeten büyük stabil kripto para yatırımcı gruplarının arzı üzerindeki verilere baktı.

Daha spesifik olarak, yunuslar ve köpek balıklarının birleşik sahiplikleri burada ilgi çekiciydi. Bu sahipler genellikle bakiyelerinde 10.000 ila 100.000 BTC tutarlar. İşte, USDT ve USDC için son birkaç ay boyunca bu yatırımcı gruplarının arzının nasıl değiştiğini gösteren bir grafik:

CoinOtag

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, sektördeki en büyük iki stabil kripto paranın yunusları ve köpek balıkları, birleşik arzının son birkaç haftada büyük ölçüde yatay seyrettiğini gördü.

Bu, bu anlamlı büyüklükteki yatırımcıların son dönemde herhangi bir net dönüşüm faaliyetine katılmadığı anlamına gelir, yani Bitcoin’i stabil paralara dönüştürmek veya stabil paralarını diğer varlıklarla değiştirmek gibi işlemler yapmadılar.

Bitcoin’in 29 Bin Dolara Düşmesi Etkili Olmadı

İlginçtir ki, bu yatay eğilim, kripto paranın bu dönemde 29.000 dolar seviyelerine düşmesine rağmen son birkaç gündür devam etti. Santiment şunları söyledi;

“Şu anda, temel düşüncelerimizden biri, özellikle bugünkü düşen fiyatların ardından, önümüzdeki 24 saat içinde bu davranış kalıbının devam edip etmeyeceği etrafında dönüyor. Bu kullanıcılar, bu değişimi ‘düşüşü satın almak’ olarak mı görecekler? Yoksa artan piyasa belirsizliği ortamında gemiyi terk mi edecekler?”

Yakın gelecekte büyük stabil kripto para sahiplerinin arzının düşmeye başlaması, bu yatırımcıların Bitcoin’i fiyatı düşükken alıyor olabilecekleri anlamına gelebilir. Ancak diğer yandan, bir artış ise açıkça endişe verici bir işaret olacaktır, çünkü bu, yunusların ve köpek balıklarının şu anda BTC’den vazgeçmeye ve ondan çıkmaya başladığı anlamına gelebilir.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!