USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bitcoin için Ne Anlama Geliyor? — TradingView Haberleri

Bitcoin için Ne Anlama Geliyor? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • Bank of America analistleri, Federal Rezerv’in Eylül ayında faiz oranlarını tekrar artıracağını öngörüyor.
  • Haziran TÜFE’nin beklentilerin altında kalmasına ve Fed’in fiyatlandırmasına rağmen, analistler 2023 yılında doların değer kazanması için iyimser tahminlerini sürdürüyor.
  • Yatırımcıların, Fed’in kararından önce hisselere 14 milyar dolar yatırdığı bildiriliyor.

Bank of America analistleri, Haziran TÜFE’nin beklentilerin altında kalmasına ve Fed’in fiyatlandırmasına rağmen, Federal Rezerv’in Eylül ayında faiz oranlarında bir artış bekliyor ve 2023 yılında dolar için iyimser bir görünüm sürdürüyor. Yatırımcılar ayrıca, Fed’in kararından önce hisselere büyük yatırımlar yapmış durumda.

Bank of America Analistleri Dolar İçin İyimser Kalıyor

Wall Street Journal’ın bir raporuna göre, Bank of America döviz analistleri, 2023 yılında doların değeri için olumlu bir görünüm sürdürmeye devam ediyor. Bu iyimser tahmin, Haziran ayı Tüketici Fiyat Endeksi’nin beklentilerin altında kalmasına ve Federal Rezerv’in fiyatlandırmasına rağmen devam ediyor. Analistler, ekonomik olayların Fed için zorluklar oluşturacağını ve bunun da dolara destek sağlayacağını savunuyor. Ayrıca, ABD’deki gerçek politika faiz oranlarının 2024 yılına kadar G10 ülkeleri arasında pozitif kalmaya devam edeceğini tahmin ediyorlar.

Fed’in Beklenen Güvercin Duruşuna Karşı Zorluklar

Bank of America analistleri, Federal Rezerv’in beklenen güvercin duruşuna yönelik potansiyel zorlukları, enflasyon beklentileri ve finansal kısıtlamaların hafifletilmesini gösteriyor. Analizlerine göre, yıl sonunda EURUSD için tahmin edilen değer 1.05, USDJPY için ise 145.

Yatırımcılar, Fed Kararından Önce Hisselere 14 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Bank of America tarafından yayınlanan bir rapora göre, EPFR verilerine dayanarak, yatırımcılar Çarşamba gününden önceki hafta hisse senetlerine ve tahvillere büyük yatırımlar yapmış durumda. Fed, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Bankası’nın politika açıklamaları öncesinde hisselere 13.8 milyar dolar ve tahvillere 11 milyar dolar akışı oldu. Ağustos 2022’den bu yana İskanlı Enflasyona Karşı Korunan Menkul Kıymetlere (TIPS) giriş yapıldı.

Sonuç

Sonuç olarak, belirli ekonomik zorluklara rağmen, Bank of America analistleri 2023 yılında dolar için olumlu bir görünüm sürdürüyor. Federal Rezerv’in Eylül ayında faiz oranlarını tekrar artıracağını tahmin ediyorlar. Ayrıca, yatırımcılar Fed’in kararından önce hisse senetlerine ve tahvillere güven göstererek büyük yatırımlar yapmış durumda.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!