USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.962,97
Son Gelişmeler

Bitcoin Piyasasında Olumlu Duygular Azaldı Ancak Boğa Trendi Devam Ediyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Bitcoin fiyatı için olumlu hissiyatlar azalıyor ancak boğa trendi henüz bitmiş değil; Analiste göre boğa trendini tehdit eden bir durum yok.

Bitcoin Fiyatı için Olumlu Hissiyatlar Azaldı Fakat…

CoinOtag

Bitcoin fiyatı 30.000 dolar psikolojik fiyat seviyesinin altında işlem gördüğünde, piyasada olumlu duygular azaldı. Ancak CryptoQuant analistine göre, piyasada boğa trendi devam ediyor. Analist, Bitcoin’in On-Chain Losses Ribbon’ını değerlendirdi ve BTC’nin fiyatının Aralık 2022 ile Ocak 2023 arasında yerel bir dip noktasına ulaştığını ve Şubat ayından bu yana boğa trendine başladığını belirledi.

BTC’nin On-Chain Losses Ribbon göstergesi, kayıp BTC miktarını ölçmek için hareketli ortalamalar kullanan teknik bir göstergedir. Kullanılan dört hareketli ortalama 180 günlük hareketli ortalama, 210 günlük hareketli ortalama, 240 günlük hareketli ortalama ve 270 günlük hareketli ortalamadır.

CoinOtag

Ribbon dar olduğunda, kayıp BTC miktarının az olduğunu gösterir. Bu, aşırı satış olmadığını ve fiyatların hala yükselme potansiyeli olduğunu belirten boğa bir sinyalidir. Tersine, Ribbon geniş olduğunda, kayıp BTC miktarının büyük olduğunu ve piyasanın aşırı satıldığını gösterir.

Ayrıca, Ribbon’ın üstten alta döndüğünde boğa bir sinyal ortaya çıkar, çünkü bu, söz konusu varlığın fiyatının dip yaptığını gösterir. Aynı şekilde, Ribbon alttan üste dönmeye başladığında, genellikle kripto paranın fiyatının bir zirveye yaklaştığı ve düşüşün yakın olduğu anlamına gelir.

Analist konu hakkında şunları belirtti:

“Şubat 2023’te, Ribbon’da hızlı bir düşüş başladı, bu da boğa trendinin istikrarlı bir şekilde geliştiğini gösteriyor. Bu gösterge açısından boğalar için tehlike, Ribbon’ın koşullu alt noktasına ulaştığında ve ardından konumunu sabitlemeye ve alttan üste dönmeye başladığında ortaya çıkabilir. Şu anda boğa trendini bir şey tehdit etmiyor.”

Piyasa, Bitcoin’e kararlı bir destek sunuyor

BTC’nin fiyatı Nisan’dan bu yana dar bir fiyat aralığında devam etse de, borsalardaki rezervleri düşmeye devam ediyor. BTC’nin Exchange Reserves metriği, kripto para borsalarında tutulan BTC miktarını izler.

CoinOtag

BTC’nin Exchange Reserves metriğindeki artış, genellikle fiyatı aşağı çeken artan dağıtımı gösterir. Ancak düşüş, az sayıda satışın kaydedildiği anlamına gelir ve kripto paranın fiyatının yükselme potansiyeli bırakır.

Yazı sırasında, BTC’nin borsa rezervleri 2,08 milyon BTC idi. 30 günlük hareketli ortalama bazında bu yüzde 1,4 düştü. BTC’nin 30.000 dolarlık önemli direncine rağmen, türev borsası işlem çiftlerindeki açık pozisyonlarının sayısı da arttı.

Ayrıca 30 günlük hareketli ortalama bazında değerlendirilen BTC’nin Açık Pozisyon miktarı yüzde 6 arttı. CryptoQuant’a göre, bu yazı sırasında 9,51 milyar dolardı.

CoinOtag

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!