USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Analizler
  3. Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Zaman Bu Mu?

Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Zaman Bu Mu?

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşün ortasında son günlerde kripto para piyasasını yakından takip ediyor.

Zero Sync, Tüm BTC Blok Zincirinin Doğrulanabilir Olmasını İstiyor
Zero Sync, Tüm BTC Blok Zincirinin Doğrulanabilir Olmasını İstiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, Bitcoin fiyatındaki keskin düşüşün ortasında son günlerde kripto para piyasasını yakından takip ediyor. Piyasadaki en büyük kripto para birimi, fiyat hareketinde düşüş eğilimi gösterdi ve daha önce 50 günlük hareketli ortalamanın (MA) işaret ettiği 27.200 dolarlık kilit destek seviyesini kaybetti.

Düşüş eğilimine rağmen, tüccar ve analist Ali , boğalar için biraz umut olabileceğini öne sürdü. Piyasa şu anda düşüş eğiliminde olsa da Ali, BTC’nin kısa vadede hala tersine dönme şansı olduğuna inanıyor.

Bitcoin dip satın alıyor musunuz?

Ali, Bitcoin’in 4 saatlik tablosunda bir satın alma sinyali gösteren TD Sequential göstergesini işaret ediyor. Buna ek olarak, göreceli güç endeksi (RSI), yakın vadede olası bir tersine dönüşe işaret eden bir yükseliş sapması oluşturuyor.

Bitcoin, Federal Rezerv’in (Fed) tüketici fiyat endeksi (TÜFE) oranını açıklamasından sonra son birkaç gün içinde 28.000 $’da güçlü bir dirençle karşı karşıya kaldığı bir volatilite döneminden geçti.

Tüccar ve analist Ali, Bitcoin’in 26.000$ destek seviyesini tutması durumunda 26.860$ veya 27.570$’a yükselebileceğine inanıyor. Ali ise Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamaması durumunda 25.200 dolara düşebileceğini söyledi.

Bununla birlikte, 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) şu anda 24.700 $ seviyesinde olması nedeniyle Bitcoin boğaları için bazı iyi haberler var. Bu seviye, kısa vadede kripto için dibe vuran BTC için önemli bir eşik görevi görebilir.

Bitcoin ve Kripto Para Piyasaları Kısa Sıkışmaya Karşı Savunmasız mı?

Singapur merkezli dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital’in yeni bir raporuna göre, bu haftaki satışlar bitcoin’i baş-omuz trend çizgisinin altına gönderdi, ancak 26.500 doların altında bir kapanış daha büyük bir kırılmayı engelledi.

Ek olarak, Bitcoin’in momentum göstergesinde negatif bir ayrışması var, bu da QCP Capital’in muhtemelen 25.000 $ işaretine ve ardından 20.000-22.000 $ seviyesine yakın vadeli bir kırılmayı tercih etmesine yol açıyor.

Yine de QCP Capital, 20.000$ ile 22.000$ arasındaki düşük seviyeyi yüksek güvenle orta vadeli bir alım alanı olarak görüyor. Firma daha önce bu seviyede fiziksel olarak belirlenmiş satışlar bile yaptı ve bu da kripto para biriminin uzun vadeli beklentilerine olan güveninin sinyalini verdi.

İlgili Okuma: Ethereum Fiyatı Yavaşlarken İzlenecek Temel Destek Düzeyleri

Ayrıca, rapordaki Şekil 3’e göre, aşağıda gösterildiği gibi, tarihsel olarak artan oynaklık, daha güçlü bir ABD dolarına ve BTC gibi daha zayıf riskli varlıklara yol açmıştır.

Rapor, Washington’daki mevcut siyasi durumun sonucunun belirsiz olmasına rağmen, piyasanın çeşitli varlıkların zımni oynaklığına tepkisinin bir sonraki eğilimin yönünü belirlemede anahtar olacağına işaret etti.

Rapor ayrıca volatilitedeki keskin bir artışın BTC ve diğer riskli varlıkları daha düşük seviyelere çekebileceğini ileri sürdü. Bu, BTC’nin 2023’te yılın en yüksek seviyelerine ulaştığını görmüş olan yatırımcılar için bir endişe kaynağı olabilir. Ancak oynaklık, piyasanın iniş ve çıkışlarını yönetebilen tüccarlar için fırsatlar yaratabilir.

Bu yazı yazılırken, piyasadaki en büyük kripto para birimi olan BTC, son 24 saatte %2,1 düşüşle şu anda 26.300 dolardan işlem görüyor.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!