USD33,10
EURO36,30
GBP43,21
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.620,25
BTC64.568,35
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Blockchain finansal kurumlara 10 milyar dolar kazandırabilir — TradingView Haberleri

Blockchain finansal kurumlara 10 milyar dolar kazandırabilir — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Yakın tarihli bir araştırmaya göre blockchian, finansal kurumların 2030 yılına kadar olan uluslararası ödemelerinde 10 milyar dolar tasarruf etmelerini sağlayabilir. 

Ripple tarafından ABD Daha Hızlı Ödemeler Konseyi (FPC) ile iş birliği içinde 29 Temmuz’da yayımlanan rapor, 45 ülkeden fintech, bankacılık, medya, tüketici teknolojisi ve perakende gibi çeşitli sektörlerden 300 finans uzmanın katılım sağladığı bir anketi gözler önüne serdi.

Results show that global payments leaders are dissatisfied with legacy rails for cross-border payments.

Learn why 97% believe #blockchain and #crypto will transform the way money moves in our latest whitepaper with @Faster_Payments. pic.twitter.com/ForjM05Wbb

Tem 28, 2023

Analistlerden yöneticilere ve CEO’lara kadar ankete katılanların %97’si, blockchain teknolojisinin önümüzdeki üç yıl içinde daha hızlı ödeme sistemlerini yaygınlaştırmada önemli bir rol oynayacağına inanıyor. 

Ayrıca, katılımcıların yarısından fazlası, kripto para biriminin en önemli faydasının maliyetleri düşürme potansiyeli olduğu konusunda hemfikir. 

Ankete katılanların %50’sinden fazlası, hem yurt içinde hem de uluslararası olarak maliyetlerin düşürülmesi konusunu kripto paraların birincil faydası olarak gösterdi. 

Rapora göre, fintech analiz şirketi Juniper Research, küresel işlemlerde blockchain kullanımının önümüzdeki altı ay içinde bankalar için önemli maliyet tasarrufları ile sonuçlanacağına inanıyor. 

Juniper Research, blockchain’in uluslararası işlemler yürüten finansal kurumlar için 2030 yılına kadar tahmini 10 milyar dolar olan tasarufları önemli ölçüde artırma potanasiyeline işaret ederek bu görüşü destekliyor.

E-ticaret ortamının genişlemeye devam etmesiyle ve işletmeler uluslararası pazarlara öncelik verdikçe, uluslararası ödemelerin yalnızca önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor. Raporda, 2030 yılına kadar uluslararası ödeme işlemlerinde önemli bir artış beklendiğine dikkat çekildi. 

Raporda “Küresel uluslararası ödeme akışlarının, %5 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sayesinde 156 trilyon dolara ulaşmaı bekleniyor” ifadeleri yer aldı

Ancak trader’ların çoğunluğunun dijital para birimi ödemelerini ne zaman benimseyeceği konusunda katılımcılar arasında fikir ayrılığı söz konusu.

Ankete katılanların %50’si, çoğu trader’ın önümüzdeki üç yıl içinde kripto ödemelerini benimseyeceğinden eminken, bunun gelecek yıl gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda ise farklı görüşler yer aldı.

Cointelegraph

Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden katılımcıların %27’si, çoğu trader’ın gelecek yılda kripto parayı bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğine inanıyor. 

Bununla birlikte Asya-Pasifik bölgesindeki yöneticilerin yalnızca %13’ü, gelecek yılı işaret etti. Ancak dünya çapında ankete katılan 300 katılımcının %17’si, bu tip bir benimsenmenin gelecek yıl içinde gerçekleşebileceğini düşünüyor.0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!