USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Buna Sebep Olan Faktörler Nedir? — TradingView Haberleri

Buna Sebep Olan Faktörler Nedir? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için onay olasılığının %65’e yükseldiğini duyurdular.
  • Analistlere göre, bu revize edilmiş tahminin ana katkı faktörleri, Gensler’ın görünüşte rahat duruşu ve büyük kripto para yatırım firması Grayscale’in stratejik hamleleridir.
  • Artan onay olasılıklarını etkileyen diğer bir faktör ise, BlackRock’un da bir spot Bitcoin ETF için başvuruda bulunmuş olması olabilir.

BlackRock dahil olmak üzere bir dizi yatırım firmasının spot Bitcoin ETF’sinin onaylanıp onaylanmayacağı merakla beklenirken; Onaylanma olasılığında artış gözlemleniyor!

Bitcoin ETF’lerinin Onaylanma Olasılığı Artıyor

CoinOtag

ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için onay olasılığının %65’e yükseldiğini duyurdular – bu, sadece birkaç hafta önce %50 olan tahminlerden önemli bir artış ve birkaç ay önceki neredeyse imkansız %1’lik tahminle kıyaslandığında dikkate değer bir yükseliştir.

Analistlere göre, bu revize edilmiş tahminin ana katkı faktörleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’ın görünüşte rahat duruşu ve büyük kripto para yatırım firması Grayscale’in stratejik hamleleridir.

Grayscale Investments, Bitcoin ETF’leri etrafındaki gelişen drama konusunda önemli bir oyuncu olarak ortaya çıkmıştır. Popüler Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) sorumlusu olan bu firma, yakın zamanda SEC’e bir mektup sunmuştur. Bu mektup, Grayscale’in onay için yarışta eşit muamele talebini vurgulamış ve ajansın diğer firmalara olan olası önyargısına dair endişelerin ipuçlarını vermiştir.

Artan onay olasılıklarını etkileyen diğer bir faktör ise, BlackRock’un da bir spot Bitcoin ETF için başvuruda bulunmuş olması ve muhtemelen Demokrat siyasetçiler tarafından uygulanacak olan baskıdır.

SEC’in son Bitcoin hamleleri

SEC Başkanı Gary Gensler’ın katıldığı röportajda yaptığı son açıklamalar, SEC içinde diyalog ve karar alma sürecine açık olma yönünde bir değişikliğin sinyallerini vererek, tek taraflı kararlardan uzaklaştığını gösteriyor.

Bulmacanın son parçası, SEC’in önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase aracılığıyla Bitcoin’e verdiği gözüken onaydır. SEC, Coinbase’e yalnızca Bitcoin ile sınırlı bir alım satım yapmasını istemişti ve bu, lider kripto para birimine yönelik artan düzenleyici kabulün bir işareti olarak görülüyor.

Bazıları tarafından Bitcoin’e yönelik yumuşak bir onay olarak değerlendirilen bu adım, Bitcoin ETF’sinin sadece bir olasılıktan daha fazlası olduğunu göstermektedir.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!