USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Çin, 2025’e kadar blokzincir altyapı sistemini hayata geçirmeye hazırlanıyor — TradingView Haberleri

Çin, 2025’e kadar blokzincir altyapı sistemini hayata geçirmeye hazırlanıyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Çin Hükümeti‘nin resmi web sitesinde yer alan bir güncellemeye göre, ülkenin Shanghai kentinde 31 Temmuz’da 2023-2025 yılları arasında kentsel blokzincir dijital altyapı sisteminin geliştirilmesini teşvik etmek için bir uygulama planı yayınlandı.

Yapılan güncellemede, planların Shanghia kentsel dijital dönüşümünün stratejik hedefine hizmet etmek ve ekonomide, kamu hizmetlerinde ve kentsel yönetişimde blokzincir uygulamasını güçlendirmek amacıyla formüle edildiği belirtiliyor.

Blokzinciri çekirdek teknolojisi ve standart sistem oluşumunda atılımlar yapılmış, güçlü inovasyon ivmesine sahip bir endüstriyel ekolojinin oluşmasına yol açmış ve endüstri etkisi olan bir grup lider ve yenilikçi şirketi beslemiştir.

Duyuruya göre, Çin’in Yangtze Nehri Deltası bölgesindeki blokzincir ağ kaynaklarının koordinasyonuna da yardımcı olacak ve uluslararası bir blokzincir değişim merkezi oluşturulacak.

İlginizi çekebilir: Tether’den ikinci çeyrek raporu: 850 milyon dolar net kar!

Bilindiği üzere Çin son zamanlarda ülke çapında çeşitli şehirleri yeni teknolojileri benimsemeye ve uygulamaya hazırlıyor. 

Geçtiğimiz mayıs ayında, Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing şehri, ülkenin metaverse araştırma ve geliştirme çalışmalarını ülke çapında ilerletmek amacıyla Çin Metaverse Teknoloji ve Uygulama İnovasyon Platformu’nu tanıttı.

Aynı dönemde Çin’in Zhengzhou kenti de bölgedeki metaverse şirketlerin faaliyetlerini destekleyecek bir dizi öneri açıkladı.

Blokzincir ve metaverse alanındaki gelişmelerin yanı sıra Çin, CBDC olan dijital yuanın ülkenin çeşitli şehirlerinde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda da kararlı bir şekilde yol kat ediyor.

Ayrıca temmuz ayının başlarında ise Çin’in Jinan şehri, tüm otobüs güzergahlarında ödemeleri başlatarak dijital yuanın benimsenmesini teşvik etmeye başladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!