USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Çin Halk Cumhuriyeti Yönetiminden Kripto Para Açıklaması Geldi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Çin Komünist Partisi, denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığı gruplarına sert bir uyarıda bulunarak, yasadışı ve suç teşkil eden faaliyetleriyle mücadele etmek için tüm araçları kullanacağını söyledi.

Parti, dolandırıcılık gruplarının insanları kandırmak ve zarar vermek için Blockchain, metaverse, sanal para birimleri, yapay zeka ve diğer yeni teknolojileri ve yeni formatları kullandığını ve elektronik dolandırıcılık merkezlerini ortadan kaldırmak ve tuzağa düşmüş kişileri kurtarmak için ilgili ülkelerle işbirliği yapacağını açıkladı.

Açıklamada Blockchain’in en üst sırada yazılması dikkat çekti.

Birkaç gün önce bir genel kurul toplantısı düzenleyen Çin Merkezi Siyasi ve Hukuki Komite, sistematik yönetim, yasalarla yönetim ve kaynağında yönetim ilkelerine bağlı kalınmasını ve denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığı ile diğer yasadışı ve suç teşkil eden faaliyetlerin yasalara uygun olarak engellenmesini önerdi.

İlgili İçerik: Huobi ve Tron Hakkındaki İddialar Ne Kadar Doğru? İddiaların Kaynağından Açıklama Geldi

Komite, denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığı gruplarının “yüksek maaşlı işe alım” kisvesi altında sıradan insanları dolandırıcılık faaliyetlerine çekmek ve korkutmak için kullandıklarını ve insanların can ve mal güvenliğine zarar veren şiddetli alıkoyma ve insan kaçakçılığı gibi bir dizi karanlık sektör zinciri oluşturduklarını söyledi.

Komite, mevcut ortak kanun uygulama modelinden ders çıkarılacağını, denizaşırı telekomünikasyon ve ağ dolandırıcılığıyla mücadele etmek için normalleştirilmiş bir işbirliği mekanizmasının kurulmasının araştırılacağını, suçlular için uzun vadeli güçlü bir caydırıcılık oluşturulacağını ve Çin ile ilgili ülkeler arasındaki dostane işbirliğinin genel durumunun korunacağını belirtti.

Komite ayrıca, dolandırıcılık grupları tarafından suç araçlarını modernleştirmek için kullanılan blockchain, metaverse, sanal para birimi, yapay zeka gibi yeni teknolojilerin ve yeni formatların denetimini güçlendireceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!