USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Coinbase’in Bitcoin Lightning Hamlesi, Ağdaki Büyümeyi Hızlandırabilir — TradingView Haberleri

Coinbase’in Bitcoin Lightning Hamlesi, Ağdaki Büyümeyi Hızlandırabilir — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Bitcoin Lightning ağında büyüme, rakip ağlara göre yavaş gerçekleşiyor ancak Coinbase’in hamlesi ağdaki büyümeyi artırabilir.

Coinbase, Lightning’i Entegre Etmeye Hazırlanıyor

CoinOtag

Coinbase CEO’sı Brian Armstrong, yakın zamanda Bitcoin’in Lightning Ağı’nı borsasına entegre etme planlarını doğruladı. Ethereum’daki Layer-2 ağları oldukça popüler ve hızla büyüyor. Ancak Bitcoin’in Lightning Ağı bu kadar çok ilgi görmemişti.

Armstrong, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bu konudaki sorusu üzerine, Lightning Ağı’nı Coinbase’e entegre etme planlarını doğruladı. Peki, bu neden Bitcoin topluluğu için önemli bir gelişme? Çünkü Coinbase, dünyanın en büyük kripto borsalarından biridir. Özellikle ABD’de birçok kripto kullanıcısı, Coinbase sayesinde Bitcoin ile tanışmıştır. Ancak borsa henüz Lightning Ağı’nı işlem yerine getirmemiştir.

Bitcoin Ağı ödemeleri, diğer borsaların Lightning Ağı’na daha fazla uyum sağlaması durumunda daha popüler olacaktır. Çoğu borsa, işlemleri kolaylaştırmak için Ethereum ve Tron gibi diğer ağları kullanıyor. Lightning Ağı, aynı amaca ulaşır, ancak benimsenmesi oldukça yavaştı. Son zamanlarda, Binance dahil olmak üzere birden fazla borsada benimseme hızında bir artış gördük.

Benimsemenin artmasına rağmen, Bitcoin’in Lightning Ağı beklenenden daha hızlı büyümedi. Aslında, kanal sayısı son üç aydır düşüş eğiliminde. Bu, aynı dönemde piyasada hüküm süren işlem aktivitesindeki yavaşlamayı yansıtıyor.

CoinOtag

Ağın ücret oranı da düşüş eğiliminde, çünkü genellikle düşük hacimli piyasa koşullarında böyle olur.

Bitcoin’in Lightning ağı neden yavaş bir hızda büyüyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin Lightning Ağı, Ethereum’un Layer-2 ağları ile karşılaştırıldığında şimdiye kadar daha yavaş bir benimseme hızı sağladı. Potansiyel nedenlerden biri, diğer rakip ağların, işe yararlık getiren projeler açısından hızla büyümesidir.

Lightning ağı’nın Web3 projeleri için potansiyel olarak en büyük çekicilik nedeni, muhtemelen üzerine kurmanın karmaşık ve zor olmasıdır. Bu nedenle, geliştiriciler diğer ağlarda kurma eğilimindedir.

Bitcoin, yukarıda bahsedilen bu zorluğu aşmayı başarırsa, Lightning Ağı’ndan daha fazla yararlanabilir. Bu arada, daha fazla borsanın şimdi Lightning Ağı’nı benimsemesi, Bitcoin’i ödemeler segmentinde daha güçlü bir geleceğe hazırlayabilir.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!