USD33,08
EURO36,30
GBP43,13
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.615,50
BTC64.385,23
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. DeFi İçin Yeni Bir Başlangıç mı? — TradingView Haberleri

DeFi İçin Yeni Bir Başlangıç mı? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


DeFi protokolü Curve Finance, Vyper kodlama dilinin bazı sürümlerini kullanan akıllı sözleşmelerdeki bir hata nedeniyle likidite havuzlarının birkaçının sömürülmesine maruz kaldı. Saldırganlar, yeniden giriş zafiyeti sonucunda Vyper sözleşmelerini kullanarak birkaç stablecoin havuzunu boşaltarak 24 milyon dolar çaldılar.

İlginizi çekebilir: Curve Finance Hacklendi!

Saldırının ardından blockchain dünyasının tanınmış liderleri görüşlerini sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen, bu hafta sonu yaşanan Curve Finance saldırısının, kripto’nun boğa koşusu öncesinde “son çöküş” olabileceğini ifade etti.

Rune Christensen, Curve Finance hack’inin DeFi dünyasında endişelere yol açsa da, ardından yeni bir yükselişi tetikleyebileceğini ima etti. Twitter’da paylaştığı bir gönderide Christensen, “Bu bir son gibi görünebilir ama belki de bu döngünün kara perşembe’sidir, boğa piyasasından önceki son çöküştür ve her şey yüz kat daha güçlü bir şekilde geri dönebilir,” dedi.

Christensen’in yorumuna yanıt olarak Nostra’nın kurucusu David Garai, “Aynı zamanda, kredi protokollerinin nihayet her katılan teminat türü için zincir dışı likiditeyi proaktif olarak izlemeye başlayabileceği dönüm noktası olabilir,” şeklinde bir yorum yaptı.

Kripto araştırma şirketi CTF Capital’in Küresel Makro Araştırma Başkanı Hernán Yellati, saldırı olayının iki farklı sonucu olabileceğini söyledi. “Bir yandan, DeFi için bir dip noktası olarak görülebilir ve önünde önemli bir potansiyel olabilir. Öte yandan, diğer DeFi protokollerine bulaşma olasılığı konusunda bazı riskler olabilir.” dedi.

Aave’in kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov ise, Curve’da yaşananları şöyle değerlendirdi “Dün Curve ve DeFi için bir talihsizlikti. Curve ekibi, alanda en iyilerden biri ve onlardan ileride daha güçlü bir çıkış beklerim.”

Bu liderlerin görüşlerindeki ortak nokta ise, Curve Finance’in yaşadığı saldırıyı iki farklı perspektiften ele almalarıdır: Bir yanda, DeFi için bir dibi temsil ederek gelecekte büyük bir potansiyel taşıdığı düşünülmektedir; diğer yanda ise, saldırının diğer DeFi protokollerine yayılma riskine ilişkin endişeler dile getirilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!