USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Derecelendirme Kuruluşları Bankaların Notunu Düşürürken, Bitcoin Güçlü Kalıyor — TradingView Haberleri

Derecelendirme Kuruluşları Bankaların Notunu Düşürürken, Bitcoin Güçlü Kalıyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • ABD’nin Fitch derecelendirme ajansı tarafından AAA’dan AA+’a indirilmesinin ardından Moody’s derecelendirme ajansı da 10 küçük ve orta ölçekli ABD bankasının notunu düşürdü.
  • Toplamda, Moody’s tarafından 27 bankaya olumsuz derecelendirme eylemi yapıldı, bu da muhtemelen Federal Rezerv’in, ticari gayrimenkul zaman bombasının patlamasına giderek daha yaklaştığı bir zamanda onları daha fazla baskı ve denetime tabi tutacaktır.
  • ABD bankacılık sektörünün etrafındaki düğüm sıkışmaya devam ederken, tüm geleneksel finansal sistem dışında olan bir varlık sınıfı yükselmeye başladı.

Moody’s tarafından 27 bankaya olumsuz derecelendirme eylemi yapıldı; Bitcoin, bankacılık sorunlarına rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Derecelendirme Kuruluşları, Bankaların Notunu Düşürdü

CoinOtag

ABD’nin Fitch derecelendirme ajansı tarafından AAA’dan AA+’a indirilmesinin ardından Moody’s derecelendirme ajansı da 10 küçük ve orta ölçekli ABD bankasının notunu düşürdü ve New York Mellon ve US Bancorp gibi saygın banka devlerini olası indirim incelemesine aldı.

Toplamda, Moody’s tarafından 27 bankaya olumsuz derecelendirme eylemi yapıldı, bu da muhtemelen Federal Rezerv’in tüm kötü tahvil borçlarını almak zorunda kaldığı bir dönemde, ticari gayrimenkul zaman bombasının patlamasına giderek daha yaklaştığı bir zamanda onları daha fazla baskı ve denetime tabi tutacaktır.

Moody’s raporunda şunları söyledi:

“Bugüne kadar ABD bankalarına yönelik baskı, neredeyse yalnızca para politikası sıkılaştırmasına bağlı finansman ve faiz oranı riskiyle yansıtıldı, ancak varlık kalitesinde kötüleşme muhtemelen gelecektir.”

Moody’s raporunda resesyon beklentisi de ifade edildi;

“2024’te hafif bir resesyon beklemeye devam ediyoruz ve ABD bankaları için finansman sıkıntıları göz önüne alındığında, kredi koşullarının sıkılaşması ve ABD bankaları için artan kredi kayıpları muhtemel olacaktır.”

Bitcoin, Bankacılık Sorunlarına Karşı Dirençli

ABD bankacılık sektörünün etrafındaki düğüm sıkışmaya devam ederken, tüm geleneksel finansal sistem dışında olan bir varlık sınıfı yükselmeye başladı. Bitcoin ve kripto paralar, muhtemelen zaten ayı piyasası dip noktasını görmüş bir teknoloji varlık sınıfı olarak görülüyor ve şu anda yatırım yapmaya hazır durumda.

Bitcoin, Pazartesi ve Salı günleri yükseldi, 28,700 dolarlık bir düşükten 30,200 dolarlık yüksek bir seviyeye çıktı. Fiyat o zamandan beri bir boğa bayrağının üstünü onaylamak için geri döndü ve bunun üzerinde duruyorsa, daha yüksek fiyatlar kesinlikle gelebilir.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!