USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Elon Musk Yargıçtan Dogecoin Merkezli Davayı Düşürmesini İstedi

Bu yazıyı yazdığım sırada, Tesla ve SpaceX gibi şirketleri ön plana çıkaran Güney Afrikalı milyarder ve girişimci Elon Musk, şu anda Dogecoin gibi dijital para birimlerinin tanıtımına odaklanan 258 milyar dolarlık bir davanın ortasında sıkışıp kalmış durumda.

Elon Musk Yargıçtan Dogecoin Merkezli Davayı Düşürmesini İstedi
Elon Musk Yargıçtan Dogecoin Merkezli Davayı Düşürmesini İstedi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazıyı yazdığım sırada, Tesla ve SpaceX gibi şirketleri ön plana çıkaran Güney Afrikalı milyarder ve girişimci Elon Musk, şu anda Dogecoin gibi dijital para birimlerinin tanıtımına odaklanan 258 milyar dolarlık bir davanın ortasında sıkışıp kalmış durumda.

Elon Musk, Mahkeme Davasının Reddini İstedi

Musk şimdi davayı denetleyen yargıçtan davayı düşürmesini istiyor. Dava, geçmişte Dogecoin hakkında söylenecek çok güzel şeyleri olan Musk’tan gelen yoğun tanıtım ve övgülerin ardından geçen yıl Dogecoin’e yatırım yapan bir grup sanıktan kaynaklanıyor. Kısa bir süre önce varlıktan ” halkın kriptosu ” olarak bahsetti.

Ne yazık ki 2022, birçok dijital para biriminin durgunluğa düştüğünü ve değerlerinin yüzde 70’ini veya daha fazlasını kaybettiğini gören ağır bir ayı koşusu ile gölgelendi. Örneğin Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 68.000 $’dan işlem görüyordu, ancak 12 ay sonra 16.000 $ aralığına düştü. Görmek üzücü ve çirkin bir manzaraydı.

Dogecoin de bu süre zarfında büyük zarar gördü ve birçok kişi, Jackson Palmer tarafından ortaklaşa icat edilen popüler meme para birimine yatırım yaptıktan sonra tüm parasını kaybetti. Şimdi kayıplarından kendisinin sorumlu olduğunu ve Musk’ın onu bu kadar övdüğünü görmeselerdi varlığa asla yatırım yapmayacaklarını söyleyerek Musk’a dava açıyorlar.

Son birkaç hafta içinde, Dogecoin’in fiyatı yaklaşık yüzde on arttı. Musk’ın avukatları yaptığı açıklamada, müvekkillerinin kimseyi kripto ticaretine zorlamadığı için davanın temeli olmadığını söyledi. Yorumladılar:

Yaklaşık 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmaya devam eden meşru bir kripto para birimini destekleyen sözler veya komik resimler tweet atmanın yasa dışı hiçbir tarafı yoktur. Bu mahkeme, davacıların fantezisine bir son vermeli ve şikayeti reddetmelidir.

İlk bakışta, bu tamamen reddedilecek tek seferlik bir dava gibi görünüyor. Sonuçta Musk’ın avukatlarının söylediği doğru. Güney Afrikalı milyarder birinin kafasına silah dayayıp onlara “Ya Dogecoin’e yatırım yapın ya da tetiği çekerim” demiş gibi değil. Günün sonunda, kayıpları için kesinlikle bir sempati var, ancak Dogecoin’e yatırım yapanlar bunu kendi istekleriyle yapmayı seçtiler ve herhangi bir dış taraf tarafından harekete geçmeye zorlanmadılar.

Fiyatı Haince Arttırmak mı?

Yine de sanıkların avukatları pes etmiyor. Hukuk ekibinin bir üyesi geçenlerde şunları söyledi:

Davamızın başarılı olacağına her zamankinden daha fazla güveniyoruz.

Dava, Musk’ın Dogecoin fiyatını iki yıl boyunca yaklaşık yüzde 36.000 artırmaktan ve ardından düşmesine izin vermekten sorumlu olduğunu söylüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!