USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Era Lend, hack saldırına uğradı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ZkSync tabanlı Era Lend, DeFi saldırısında 3,4 milyon dolar kaybetti.

ZkSync Layer-2 ağı üzerinde çalışan DeFi protokolü Era Lend, bir yeniden giriş saldırısına uğradı. Saldırıda 3,4 milyon dolarlık bir zarara uğradı. ZkSync tabanlı DeFi protokolü Era Lend, 3,4 milyon dolarlık istismarın kurbanı oldu

Saldırgan, bir işlem içinde tekrarlanan çağrılar yaparak ve salt okunur bir yeniden giriş güvenlik açığından yararlanarak protokolden varlıkları çekmeyi başardı.

Era Lend’in saldırıya uğradığı ve 3,4 milyon dolarlık zararı BlockSec’teki güvenlik analistleri tarafından onaylandı. Saldırgan, Era Lend’in güvendiği hatalı bir fiyat kehanetinden yararlanarak varlıkları protokolden daha fazla boşaltmak için yeniden giriş istismarını kullandı.

Salt okunur olarak etiketlenen görüntüleme işlevleri normalde yeniden giriş korumasından yoksun olarak kabul edilir, çünkü sözleşmenin durumunu değiştirmezler. Ancak bu durumda, saldırganın SyncSwap adlı başka bir merkezi olmayan borsayı kullanarak işlemi manipüle ettiği belirtildi.

Era Lend ekibi saldırıyı tespit ettiklerini ve kontrol altına aldıklarını doğruladı. Ancak saldırı sonucunda sadece USDC havuzunun güvenliğinin ihlal edildiğini açıkladılar. Güvenlik önlemi olarak, kullanıcılara şimdilik USDC yatırmaktan kaçınmalarını ve ödünç alma işlemlerini geçici olarak durdurmalarını tavsiye ettiler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!