USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Ethereum Tabanlı ETF’ler için Başvuru Sayısı Kaça Yükseldi? — TradingView Haberleri

Ethereum Tabanlı ETF’ler için Başvuru Sayısı Kaça Yükseldi? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • Blackrock ve Fidelity gibi büyük kuruluşların yaptığı spot Bitcoin ETF başvuruları nedeniyle büyük ilgi çekti. Son zamanlarda, Bitcoin ETF için başvuran şirketler, Ethereum tabanlı ETF’ler için de başvurmaya başladı.
  • Ethereum ETF’lerini kurmak isteyen başvuru sahiplerinin büyük akını, Ethereum’a daha olumlu bir duygu sağlayabilir. Ancak son bir ayda ETH’nin fiyatı düştü ve 1832 dolara geriledi.
  • Ethereum’un ağ büyümesi de durakladı, bu da ETH ile etkileşime giren yeni adreslere olan ilginin azaldığını gösterdi.

Bitcoin ETF çılgınlığından sonra Ethereum ETF başvuruları hızla artış gösterdi; Peki Ethereum ağında güncel durum nasıl?

Ethereum ETF Başvuruları Yoğun İlgi Gördü

CoinOtag

Son zamanlarda Blackrock ve Fidelity gibi büyük kuruluşların yaptığı spot Bitcoin ETF başvuruları nedeniyle büyük ilgi çekti. Bu başvurular, Bitcoin etrafında ilgi uyandırdı ve kripto para birimi etrafındaki hype’ı artırdı. Ancak son zamanlarda, Bitcoin ETF için başvuran şirketler, Ethereum tabanlı ETF’ler için de başvurmaya başladı.

Son bir haftada, Valkyrie, Bitcoin ETF’lerini Bitcoin ve Ether’ı birleştiren bir ETF’ye dönüştürme niyetlerini açıklayan bir başvuru sundu ve tahmini başlangıç tarihini 3 Ekim olarak belirtti.

Bloomberg’da ETF analisti olarak görev yapan Eric Balchunas’a göre, 14 Ethereum tabanlı ETF başvurusu yapılmıştır. Ethereum ETF’lerini kurmak isteyen başvuru sahiplerinin büyük akını, Ethereum’a daha olumlu bir duygu sağlayabilir. Ancak son bir ayda ETH’nin fiyatı düştü ve 1832 dolara geriledi.

Aynı zamanda, ağ büyümesi de durakladı, bu da ETH ile etkileşime giren yeni adreslere olan ilginin azaldığını gösterdi. Bu eğilim, son bir ay içinde adresler arasında azalan borsa aktivitesini gösteren ETH’nin hızının düşmesi ile daha da belirginleşti.

CoinOtag

Etherum için güncel durum nasıl?

ETH fiyatındaki düşüş nedeniyle, kripto para birimi için MVRV oranı önemli ölçüde düştü. Bu, ETH tutan çoğu adresin karlı olmadığını gösterdi. Bu adreslerin karlılıklarının düşük olması nedeniyle varlıklarını satma güdüleri azaldı.

MVRV oranı ile birlikte ETH için long-short farkı da düştü. Azalan bir long-short oranı, ETH tutan eski adreslerin sayısının azalmaya başladığını gösteriyor. Ayrıca, Ethereum’daki NFT’lerin durumu da olumlu değildi. Son verilere göre, Ethereum NFT piyasası şu anda hem aktivite hem de hacim açısından önemli ölçüde azalan bir dönem geçiriyor.

Veriler, tüm Ethereum pazarlarında işlem hacminin son zamanlarda Kasım 2022’den bu yana görülen en düşük seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

CoinOtag

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!