USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Rehber
  3. Ethereum İşlem Ücretlerini Düşürmenin En İyi 10 Yolu

Ethereum İşlem Ücretlerini Düşürmenin En İyi 10 Yolu

Ethereumİşlem Ücretlerini Düşürmenin En İyi 10 Yolu
Ethereumİşlem Ücretlerini Düşürmenin En İyi 10 Yolu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şimdi ethereum işlem ücretlerinin ne olduğunu ve bunlardan nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenelim

Ethereum işlem ücretleri, platformu kullananlar için en can alıcı konulardan biri olmuştur. Tüketicilerin Ethereum işlemleri için ödemesi gereken ücretlere gas ücreti denir. Ücret ne kadar yüksek olursa, işlem o kadar hızlı işlenir. Ancak, gaz fiyatları bazı kullanıcılar için, özellikle mütevazı işlemleri olanlar için bir engel olabilir. İşte ethereum işlem ücretlerini düşürmenin en iyi 10 yolu.

DeFi Saver Aracılığıyla Simülasyonu Kullanın

İşlemi gerçekleştirip gazı ödeyene kadar gerçek gaz ücretini bilemezsiniz. Ancak, işlemlerinizi simüle etmek için DeFi Saver uygulamasını kullanabilirsiniz . İlk olarak, Ethereum aktiviteleri için bir tarif oluşturacak ve ardından onu sanal olarak çalıştıracaksınız.

Layer-2 Blok Zinciri Kullanın

Layer One olarak da bilinen Ethereum Mainnet, sık sık tıkanır ve bu da işlemleri maliyetli hale getirir. Katman-2 blok zincirleri, kullanıcılara işlemlerini ölçeklendirme yeteneği sunar ve bunu, Toplamalar ve yan zincirler gibi teknolojileri kullanarak yaparlar.

İşlem sürelerinizi dikkatli seçin

Ethereum işlem ücretleri söz konusu olduğunda zamanlama önemlidir. Gerçek zamanlı gaz ücretlerini kontrol etmek için kullanışlı bir kaynak olan gasprice.io’ya göre, gaz fiyatları genellikle Doğu Saati ile 08:00 ile 13:00 arasında zirve yapar. Cumartesi ve Pazar günleri genellikle ETH’de işlem yapmak için en ucuz günlerdir. İyi bir kural, ETH işlemleri yapmak için en ucuz zamanın ABD ve Avrupa’da genellikle çalışma saatleri dışında olmasıdır.

İndirimler ve İndirimler Sunan DApp’leri Kullanın 

Ethereum gaz ücretlerinden kaçınmanın en kolay yollarından biri, ücret sübvansiyonları veya nominal ücretler sunan Ethereum projelerini ve dApp’leri kullanmaktır. Böyle bir platform arıyorsanız, Balancer harika bir platformdur. Platform, gaz ücretlerini BAL belirteçleri şeklinde yüzde 90’a kadar iade ediyor. Balancer, kasadan çıkmayan trader’ları gerçekleştirerek yüksek frekanslı trader’lar için gas ücretlerini en aza indirir.

İşlem Türlerini Sırala

İşlemin türüne bağlı olarak, gaz ücreti Ethereum blok zincirinde değişir. Gaz ücretlerinden tasarruf etmek için, kullanıcılar benzer işlemleri aynı anda organize etmek ve uygulamak isteyebilirler. Her biri 1.000 jeton içeren iki Ethereum adresine sahip olduklarını düşünün. Şimdi, kullanıcılar daha yüksek getiri elde etmek için tüm belirteçleri yeni bir DApp’in mahzeninde depolamayı planlıyorsa.

ETH veya ERC-20 belirteçleri satın alırken oranları karşılaştırın

BitPay, kripto satın alırken en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için birden çok ortağın oranlarını gösterir. BitPay, tek bir yerde birden fazla iş ortağı ücreti göstererek Ethereum veya ERC-20 belirteçleri satın alma sürecini basitleştirir. BitPay, müşterilerimizin pazar yeri ortaklarımız tarafından sunulan en iyi fırsatı bulmasına yardımcı olmak için bir “En İyi Teklif” bayrağı ekler.

Gaz Jetonlarını Kullanın

Blok zincirindeki depolama değişkenlerinizi kaldırırsanız, ETH kazanabilir ve gaz jetonları oluşturabilirsiniz. Bu süreç gaz tokenizasyonunun temelini oluşturur. Gas ücretleri düşük olduğunda, önemli sayıda gas jetonu basabilirsiniz. İşleminizin blok zincirinde gerçekleştirilmesi sırasında, gaz jetonlarınızı daha sonra bir gaz ücreti ödemek için kullanılabilecek olan Ether için kullanabilirsiniz.

Önceden Planlamak İçin Ağ Tıkanıklığını Değerlendirin

Zamana duyarlı işlemler için, yerel saat dilimine göre gaz ücretlerinin canlı fiyatlandırmasını öğrenmek için Ethereum Gaz Grafiklerindeki Günün Saatine Göre Gaz Fiyatı tablosuna göz atın. Gaz ücretini doğru bir şekilde tahmin edin ve gereksiz cezalardan kaçınmak için doğru gaz limitini ayarlayın.

Alternatif ETH ölçeklendirme çözümlerini değerlendirin

Polygon (MATIC), işlemleri işlemek için Ethereum ağından daha uygun fiyatlı bir yol sunan alternatif bir ETH ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’un ana ağından daha hızlı ve daha uygun maliyetli olduğu için sık veya büyük işlemler için ideal bir seçenektir.

Optimize edilmiş akıllı sözleşmeler

Akıllı sözleşme, daha az aşırı bir yöntem olan optimize edilebilir. Ancak, akıllı sözleşme ne kadar karmaşıksa, maliyeti de o kadar yüksektir. Sonuç olarak, bir akıllı sözleşme mümkün olduğunca basit ve öz olmalıdır. Gereksiz tüm işlevleri kaldırın ve azaltılıp azaltılamayacağını görmek için kodu inceleyin.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!