USD33,08
EURO36,30
GBP43,13
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.615,50
BTC64.385,23
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Finans Uzmanları, Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahminlerini Açıkladı — TradingView Haberleri

Finans Uzmanları, Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahminlerini Açıkladı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


29 finans uzmanından oluşan panelde, uzmanlar Bitcoin hakkındaki yorumlarını dile getirdi ve fiyat tahminlerini açıkladı.

Finans Uzmanları, Bitcoin için Fiyat Tahmini Yaptı

CoinOtag

Geçtiğimiz ay, Bitcoin (BTC), spot Bitcoin borsa işlem fonunun (ETF) potansiyel onayına ilişkin artan iyimserlikle önemli bir fiyat artışı yaşadı. Bu gelişme, daha geniş kurumsal kripto para birimi benimsenmesi için potansiyel bir katalizör olarak görüldü.

Ancak bu ayın başlarında 31.400 doların üzerinde bir zirveye ulaşan öncü kripto para birimi, o zamandan bu yana önemli bir düşüş yaşadı ve şu anki fiyatı 29.000 doların hemen üzerinde dolaşıyor.

Yılın geri kalanı için Bitcoin’in potansiyel fiyat hareketlerine daha fazla bilgi sağlamak amacıyla, 29 finans uzmanına BTC’nin yıl sonu fiyat tahminlerini sunmak için danışıldı.

COINOTAG ile paylaşılan Finder sonuçlarına göre, piyasa uzmanları önümüzdeki aylarda dünyanın en büyük kripto para biriminin değerinin artmasını bekliyor ve yıl sonunda 38.488 dolar seviyesinde tamamlamasını bekliyorlar, bu da mevcut fiyatına kıyasla yüzde 30’dan fazla bir potansiyel artış anlamına geliyor. Aynı zamanda uzmanlar, Bitcoin’in 2023’teki olası zirvesinin yaklaşık 42.000 dolar olacağını düşünüyor.

CoinOtag

Daha ileriye bakıldığında, finans uzmanlarından oluşan panel, Bitcoin’in 2025 yılının sonuna kadar ortalama olarak 100.000 dolar ve 2030 yılının sonuna kadar 280.000 dolardan fazla bir fiyatla tırmanacağını tahmin ediyor.

Uzmanların BTC fiyatı hakkındaki yorumları

2023 yıl sonu Bitcoin fiyat hedefi, önde gelen finans profesyonellerinin sağladığı tahminlerin kapsamlı bir analiziyle belirlendi. Tahminler, kripto para biriminin potansiyel performansı konusunda farklı bakış açılarını yansıtan boğa piyasa beklentilerine göre değişiyordu.

Örneğin, teknolog ve futurist Joe Raczynski, BTC’nin yıl sonunda panel ortalama seviyesinden biraz daha yüksek, 40.000 dolar olacağını düşünüyor ve artan kurumsal ilgiden yararlanacağını belirtiyor. Joe Raczynski şunları söyledi;

“Artık kripto kışının karanlığının içinden çıktık. Birçok üst düzey finans kurumu, Bitcoin ETF’sine başvuruda bulundu ve SEC’in onay vermesi gerekiyor ve öyle olursa bu yıl Bitcoin’e onlarca milyar dolar akacak.”

Aynı zamanda, DigitalX’ten Alex Nagorskii, 2023 sonu için Bitcoin’in en iyi senaryosunun 35.000 dolar olduğunu, ardından 2025 sonunda 65.000 dolar seviyesine tırmanacağını düşünüyor. Alex Nagorskii şunları söyledi;

“Bitcoin, halving yılına girmek üzere ve eğer onaylanırsa ABD spot ETF’lerinden potansiyel akışlarla destekleniyor olacak. Bu durumun nasıl oynayabileceği birçok yol var ve bunun büyük ölçüde SEC spot ETF onayına, birkaç yüksek profilli borsa davasına ve mekanda başka kötü niyetli aktörlerin belirlenip belirlenmediğine bağlı olacak.”

Genel olarak, panelistlerin çoğu (%59), BTC için boğa piyasasına yönelik ve bu dönemde pazara girmenin iyi bir zaman olabileceğini düşünüyor, %33 ve %7’si ise kripto para birimini tutmayı ve satmayı tavsiye ediyor.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!