USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı — TradingView Haberleri

Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 2024 bütçe talebinde kripto alanındaki suistimali ele alan çağrılarda bulundu.

Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Alt Komitesi’nin ABD Senato Tahsisat Komitesi ile 19 Temmuz’daki duruşması için hazırlanan ifadesinde Gensler, Biden yönetiminin 2024 mali yılı için SEC’e 2,4 milyar dolardan fazla tahsis edilmesi talebini desteklediğini söyledi. SEC başkanı, bütçe talebinin nedenlerinden biri olarak kripto pazarının bazı kesimleri üzerinde durdu.Uzmanlık, yeni araçlar ve kaynaklar çağrısında bulundu

Finansmanla birlikte Gensler, SEC’in 2023’te 4.685 olan tam zamanlı pozisyon sayısını 2024’te 5.139’a çıkarmasını beklediğini belirtti. SEC verilerine göre, komisyonun icra bölümü 2022’de 750’den fazla icra davası açtı, buna rağmen kripto endüstrisinde çeşitli suistimaller yaşandı.

Illinois Senatörü Dick Durbin tarafından sorulan sorulara yanıt olarak Gensler, “SEC’deki yetkililerimiz oldukça sağlam. Her zaman biraz daha fazla kaynak kullanabiliriz. Bu komite uygun görürse ve daha fazla kaynağa sahip olmamızı isterse, onları kullanabiliriz.” dedi

SEC başkanı, 170 kişi daha eklemek için üzerinde anlaşmaya varılan bir bütçeden 70 milyon dolarlık ek bir fon almayı umduğunu söyledi. Ek olarak, SEC’in iflas etmiş kripto borsası FTX’i denetlemedeki rolü hakkında milletvekillerinin sorgulamasıyla karşı karşıya kaldı. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!