USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

Halka açık kripto şirketlerinin gelirleri tahminleri aştı! — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kripto merkezli bir dizi halka açık şirket, ikinci çeyreği beklenilenden daha iyi bir performans ile kapattı. Yayınlanan raporlara göre şirketler, son üç ay içerisinde hem gelirlerini artırdı hem de karlarında önemli sıçramalar kaydetti.

Bu bağlamda kripto merkezli halka açık şirketler dendiğinde ilk akla gelen ise bulut tabanlı yazılım şirketi MicroStrategy. Bitcoin odaklı dev teknoloji şirketi, 2023’ü başlarında BTC’nin de göstermiş olduğu muazzam artış ile kara geçti. Ciddi miktarlarda Bitcoin birikimleriyle adından sıkça bahsettiren MicroStrategy, 31 Temmuz itibarıyla kasasındaki 152.800 adet Bitcoin ile ABD’nin en büyük kurumsal Bitcoin sahiplerinden biri.

Cointelegraph

Halka açık kripto şirketlerinin çeyrek raporları

MicroStrategy, 1 Ağustos itibarıyla açıkladığı kazanç raporunda, 2022 yılının ikinci çeyreğindeki 1,1 milyar dolarlık net zararını 2023 ikinci çeyrekte kapattığını bildirdi. Şirket, ikinci çeyrekte toplamda 22,2 milyon dolarlık kar açıkladı. MicroStrategy’nin geliri ise 120,4 milyon dolarda sabit kaldı.

Kripto varlıkları merkezi haline getiren ve gelirlerinde artış kaydeden bir diğer halka açık şirket de Block oldu. Jack Dorsey’in arkasında olduğu Bitcoin ödeme şirketi Block, Bitcoin gelirlerini bir öndeli yıla kıyasla yüzde 34 oranında artırdı. Şirket, 3 Ağustos’ta açıkladığı kazanç raporunda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 7’lik bir artış kaydetti. Verilere göre Block, 44 milyon dolarlık brüt kar ile 2,4 milyar dolarlık Bitcoin satışı bildirdi.

Cointelegraph

Block, bir önceki çeyrekte gelirlerini yüzde 25,6 oranında artırarak yıllık bazda 4,4 milyar dolardan 5,53 milyar dolara yükseltti.

Ticaret hacimleri bakımından kripto piyasasında önemli bir yere sahip olan Coinbase borsası da gelirlerinde önemli bir artış kaydetti. Halka açılan ilk ABD merkezli borsa olan Coinbase, yayınladığı üç aylık kazanç raporunda 663 milyon dolar net gelir açıkladı. İkinci çeyrekte ise borsanın alım satım dışı gelirleri ilk defa alım satım gelirlerini aştı. Coinbase, 335,4 milyon dolar net gelir elde etti.

Cointelegraph

Kripto borsası 2022’nin ikinci çeyreğine kıyasla gelirlerinde yüzde 10’luk bir düşüş bildirdi. Ancak ABD’de artan pazar hakimiyeti sayesinde yine de tahminleri aştı. Şirket, ayrıca ikinci çeyrekte zararını 100 milyon doların altına indirdi.

Avrupalı dijital varlık yöneticisi Coinshares, gelirlerinde 2022’ye kıyasla yüzde 33’lük artış yakaladı. Ne var ki Coinshares, yıllık varlık yönetimi ücretlerinde yüzde 25’lik düşüş kaydetti. Şirketin, ikinci çeyrekteki karı ise 5,3 milyon pound (6,76 milyon dolar) olarak bildirildi. 

Cointelegraph

İlginizi çekebilir: Cathie Wood, gözünü Block hisselerine dikti

Son olarak da Robinhood, halka açılmasından bu yana ilk defa kar bildirdi. Şirket, yılın ilk çeyreğinde 511 milyon dolar net zarar açıkladı.

Cointelegraph

Her ne kadar Robinhood, 25 milyon dolar kazanç sağlamış olsa da kripto, hisse senetleri ve işlem bazlı gelirlerde düşüş kaydetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!