USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Hindistan Yüksek Mahkemesi, hükümeti kripto mevzuatına zorluyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan hükümetini kripto mevzuatı konusunda adım atmak için zorluyor.

Kripto mevzuatı dünya çapında konuşulmaya devam edilirken, hükümetler de konu dahilinde adım atmaya devam ediyor. Bununla birlikte Hindistan Yüksek Mahkemesi, hükümeti bu konuda adım atması için zorluyor.Hindistan hükümeti kripto mevzuatı konusunda adım atabilir

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan hükümetini kripto düzenlemesi konusunda adım atmaya zorluyor. Yüksek Mahkeme, hükümete kripto ile ilgili ceza davalarını araştırmak için bir federal kurum kurmayı planlayıp planlamadığını kaydetmesi talimatını verdi. Mahkeme, Hindistan’ın hala kriptoyu düzenleyen bir yasa veya kurumun olmamasını “talihsiz” olarak nitelendirdi.

Yargıçlar Surya Kant ve Dipankar Datta, hükümete yönelik eleştirilerde bulunarak, kripto ile ilgili davaları anlamak ve düzgün bir şekilde soruşturacak bir kurumunun olup olmadığını sordular. Mahkeme, ulusal düzeyde bu tür davaları ele alacak bir ihtisas teşkilatı kurulmasını istedi ve polis memurlarının bu tür karmaşık işlemleri içeren davaları nasıl halledeceğine dair şüphelerini dile getirdi.

Hükümetten bu konuda yasal bir mekanizma oluşturmasını talep eden mahkeme heyeti, kripto düzenlemesindeki belirsizliği vurgulayarak, ülkenin tüm parasının bu alana yönlendiğine dikkat çekti. Hindistan uzun süredir kripto dostu bir düzenleyici alanından uzak olmuş ve bu konudaki belirsizlikler devam etmektedir.

Ancak, Hindistan Merkez Bankası, dijital rupi adında bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeye ilgi duymaya devam ediyor. Bu, ülkedeki kripto düzenlemesinde olası ilerlemeleri işaret edebilir. Mahkemenin baskısıyla hükümetin kripto düzenlemesinde bir adım atması bekleniyor ancak nasıl bir yöntem ve çerçeve izleyeceği henüz net değil.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!