USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Hoş Geldin FTX, Güle Güle FTT — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Görevimiz FTX: İflas eden kripto para borsası FTX, FTX 2.0 planı ile piyasaya geri dönmeye hazırlanıyor ancak FTT bu planın dışında kalıyor.

FTX 2.0 Geri Dönmeye Hazırlanıyor

CoinOtag

FTX 2.0, iflas yeniden yapılandırma sürecinin bir parçası olarak alacaklılara ödeme planını açıkladı. Yeniden yapılanan borsa, müşteri taleplerini nakit olarak ödemeyi ve kendi kripto parası FTT tokenini silmeyi planlıyor.

FTX 2.0 bu planı, paydaşlardan gelecek geri bildirimlere göre düzenlemeyi planlıyor. Bu nedenle, iflas tarihine göre müşteri taleplerini USD cinsinden değerlendirmeyi öneriyor. Mahkeme belgelerine göre, yeniden yapılanma planı FTX 2.0’nın, işin farklı alanlarına bağlı varlıkları kullanarak alacaklılara geri ödeme yapmasını içeriyor. Ayrıca, dosyalama, FTX 2.0’ın ABD dışındaki borsalarını yeniden başlatmayı hala düşünmediğini gösteriyor.

Alacaklı ödemelerini yönlendirmek için üç geri kazanım havuzu kullanılacak. Bu havuzlar, FTX.com müşterilerinin varlıkları, FTX US müşterilerinin varlıkları ve doğrudan borsalarla bağlantısı olmayan varlıkları içeriyor. Şirket, çoğu önerilen alacaklı sınıfını etkilenmiş olarak kabul ediyor, yani tam olarak tazminat yapmayı beklemiyor.

FTX 2.0’nin yeniden yapılanma planı, FTT token’larının geri kazanımını öngörmüyor ve “sermaye gibi özelliklere” sahip olduklarını belirtiyor. ABD iflas yeniden yapılanma planı genellikle sermaye bileşenini siler. Konuyla ilgili olarak, FTX Yeniden Yapılanma Yetkilisi John J. Ray III şunları söyledi:

“Bugün, planı nispeten erken bir aşamada sunma taahhüdümüzü yerine getirmekten memnuniyet duyuyoruz. Şirket, önümüzdeki aylarda alacaklılarla işbirliği yapmayı ve bu yılın dördüncü çeyreğinde düzeltilmiş bir plan sunmayı amaçlamaktadır.”

FTX, planın hala erken aşamalarda olduğunu ve daha fazla değişikliğin mümkün olduğunu belirtti. Öneri ayrıca, FTX.com müşterileri, FTX US müşterileri ve borsalarla doğrudan bağlantısı olmayan token sahipleri de dahil olmak üzere 7 alacaklı grubunun plan üzerinde oy kullanma şansı olacağını belirtiyor.

FTX 2.0, SBF’i Dava Etti

Geçen ay Temmuz ayında FTX 2.0, itibarı zedelenmiş kurucu Sam Bankman-Fried ve ekibini şüpheli işlemlerin büyük bir kısmını geri almaya dava açtı. Borsa, davalıların sürekli olarak fonları lüks daireler, siyasi bağışlar, spekülatif yatırımlar ve kişisel projeler için yanlış kullandığı iddiasında bulunarak, şirketin “tarihteki en büyük finansal dolandırıcılıklardan biri” ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kefaletinin iptalini talep etti. Bu hamlenin öncesinde ABD savcıları FTX kurucusu SBF’in gözaltına alınmasını istemişti.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!