USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. İngiltere, BTC ve ETH Gibi Kripto Paraların Kumar Olarak Düzenlenmesini İstemiyor — TradingView Haberleri

İngiltere, BTC ve ETH Gibi Kripto Paraların Kumar Olarak Düzenlenmesini İstemiyor — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • İngiltere Hazine Bakanlığı, House of Commons Hazine Komitesi’nin kripto paralara ilişkin son önerisini resmi olarak reddetti.
  • House of Commons Hazine Komitesi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi desteklenmemiş ana akım kripto varlıklarının kumar gibi aynı standartlara tabi tutulması gerektiğini savundu.
  • Komite’nin endişelerine verilen yanıtta Griffith, böyle bir düzenleme yaklaşımının küresel olarak kabul edilen standartlarla çelişeceğini ve kripto faaliyetini muhtemelen yurt dışına taşıyabileceğini belirtti.

House of Commons Hazine Komitesi’nin kripto paraların kumar olarak düzenlenmesi için verdiği öneri, Hazine Bakanlığı tarafından reddedildi.

İngiltere Hükümeti, Kriptoları Kumar Olarak Görmüyor

CoinOtag

İngiltere Hazine Bakanlığı, House of Commons Hazine Komitesi’nin son önerisini resmi olarak reddetti. Bu, kripto paraların kumar araçları olarak düzenlenmesinin kabul edilmediği anlamına geliyor. House of Commons Hazine Komitesi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi desteklenmemiş ana akım kripto varlıklarının kumar gibi aynı standartlara tabi tutulması gerektiğini savundu. Komite raporunda şunları belirtti:

“Özgün bir değere sahip olmayan, büyük fiyat dalgalanmaları olan ve belirgin bir toplumsal fayda sağlamayan kripto paralar gibi tüketici işlemi, finansal bir hizmet yerine kumarla daha çok benzerlik gösterir ve bu şekilde düzenlenmelidir.”

Ekonomi Bakanlığı İngiltere Maliye Bakan Yardımcısı Andrew Griffith, “Komitenin desteklenmemiş kripto varlıklardaki perakende işlem ve yatırım faaliyetlerini finansal hizmet yerine kumar olarak düzenleme önerisine sert bir şekilde katılmadığını” söyledi.

Komite’nin endişelerine verilen yanıtta Griffith, böyle bir düzenleme yaklaşımının küresel olarak kabul edilen standartlarla çelişeceğini ve kripto faaliyetini muhtemelen yurt dışına taşıyabileceğini belirtti. Hükümet ayrıca böyle bir yasanın kripto alım satımı ile ilişkilendirilen belirli riskleri ele almada yetersiz kalacağı görüşünü dile getirdi, örneğin piyasa manipülasyonu gibi.

İngiltere’de Kripto Para Düzenlemesi

Hükümet, kripto varlık düzenlemesi üzerinde zaten çalıştığını ve önerilen kuralların geçen ay parlamentoya sunulduğunu belirtti. Yanıtında hükümet şunları söyledi:

“Hazine Bakanlığı ve Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketlerinin FSMA geçidi için onay için gereken standartların tamamen farkında olmasını sağlamak için endüstri ile birlikte çalışacaktır.”

İngiltere’de faaliyet gösteren kripto şirketlerinin onay için gereken standartların açık bir şekilde mevcut olduğundan emin olmak için ilerleyen dönemde daha fazla iletişim sağlanacaktır. İngiltere’deki düzenleyiciler, endüstrinin risklerine ilişkin küresel endişeleri ele almak için kripto düzenlemesinde ilerleme kaydettiler.

House of Lords, son zamanlarda ülkedeki Bitcoin ve kripto düzenlemelerini düzenlemeyi amaçlayan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nı kabul etti. “İngiltere ekonomisi için roket gibi bir destek” olarak adlandırılan yasa, “teknolojik olarak ileri finansal hizmetler sektörü” oluşturmayı ve “ekonomiyi büyütmeyi” hedefliyor.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!