USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.962,97
Son Gelişmeler

JPMorgan analistleri — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


JPMorgan’ın baş analisti olan Nikolaos Panigirtzoglou gözetiminde hazırlanan yeni bir rapor, gelecek senenin ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen halving’e ışık tuttu.

“2 katına çıkabilir”

Şu anda blok başına gelen 6.25 BTC’lik ödülün 3.125 BTC’ye düşecek olmasının önemli bir dayanıklılık testi olacağını belirten raporda şu ifadeler yer aldı:

“Halving’in ardından düşük elektrik maliyeti olan madenciler, oluşacak sistemle daha iyi başa çıkabilecekler. Yüksek elektrik maliyeti olanlar ise zor zamanlar geçirecekler. Sonuç olarak madenciler, değişen bu ortama hem ayak uydurmak hem de kârlılıklarını devam ettirmek zorunda kalacaklar. Bitcoin üretim maliyeti modelimize göre saatlik kilowatt başına artan 1 sentlik maliyet, Bitcoin başına ise 4300 dolara denk geliyor Bu durum, halving’in ardından ise 8600 dolara çıkabilir”

“Halving yaklaştıkça mücadele artacak”

Analistler ayrıca, halving yaklaştıkça madenciler arasındaki mücadelenin daha da sertleşeceğini belirttiler. Bilindiği üzere son dönemde, bilgisayar gücünü temsil eden hash rate ve madencilik zorluğu üst üste rekorlar kırmıştı. Zorluk geçtiğimiz gün tarihte ilk kez 53 trilyonun üzerine çıkmış ve 53.9 trilyon olmuştu.

Öte yandan JPMorgan analistleri, mayıs ayında çılgınlık seviyesine ulaşan Ordinals ilgisinin şu anda çok azaldığını ve bu nedenle madenci gelirlerinin de o döneme göre azaldığını belirttiler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!