USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. JPMorgan’a Göre, Bitcoin Halving Etkinliği Madenciler için Kritik Bir Test Oluşturacak — TradingView Haberleri

JPMorgan’a Göre, Bitcoin Halving Etkinliği Madenciler için Kritik Bir Test Oluşturacak — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın analistlerine göre, Bitcoin Halving etkinliği, artan maliyetler ve azalan ödüller ile başa çıkmaları madenciler için zorlu bir test oluşturacak.

JPMorgan, Bitcoin Madencilerinin Yaşayacağı Zorluklara Dikkat Çekti

CoinOtag

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan’a göre, yaklaşan Bitcoin halving etkinliği, madencilerin azalan ödüllerle ve artan üretim maliyetleriyle başa çıkmaları için kritik bir test oluşturacak.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri yayımlanan raporda şunları söyledi;

“Daha düşük elektrik maliyetine sahip olan madenciler, halving etkinliğinden sonra daha kolay uyum sağlayabilirken, daha yüksek elektrik maliyetlerine sahip olan madenciler zorlanabilir.”

Basit bir ifadeyle, halving etkinliği, madencilerin değişen bir ortamda uyum sağlama ve karlılığını sürdürme yeteneğini belirleyecek.

Bitcoin halving etkinliği yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen bir olaydır ve yeni Bitcoin bloklarının madenciliği için verilen ödülü yarı yarıya azaltarak yeni Bitcoin’lerin oluşturulma hızını düşürür, böylece enflasyonu kontrol altında tutar ve Bitcoin’in kıtlığını zaman içinde korur. Yaklaşan Bitcoin halving etkinliğiyle blok ödülü 6,25 Bitcoin’den 3,125 Bitcoin’e düşecek.

Bitcoin’in halving etkinliği genellikle Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmasına rağmen, JPMorgan analistlerine göre bu, Bitcoin madencileri için zorluklar doğuracak çünkü üretim maliyeti tarihsel olarak bir taban fiyat olarak hareket etmiştir. Analistler şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut Bitcoin üretim maliyeti modelimize göre, elektrik maliyetindeki bir kilovat-saatlik (kWh) bir sentlik değişim, Bitcoin üretim maliyetinde 4.300 dolarlık bir değişime neden olur. Halving sonrasında bu hassasiyet 8.600 dolara yükselecek ve daha yüksek maliyetli üreticilerin kırılganlığını artıracaktır.”

Bitcoin’deki Hash Oranı Artış Gösteriyor

Analizlere göre, Bitcoin madencileri arasındaki rekabet de halving etkinliği öncesinde artıyor, çünkü Bitcoin’in madencilik için toplam hesaplama gücü olan hash oranı artıyor. Ancak, analistlere göre halving etkinliğinden sonra Bitcoin hash oranı, üretim maliyetinin üzerinde sürekli bir yükseliş olmadan veya verili ödül miktarındaki azalmayı dengeleyebilecek büyük bir işlem ücreti artışı olmadan aynı hızda artmayabilir.

CoinOtag

Analistler raporu şu sözler ile sonuçlandırdı;

“Şu anda Ordinals’ın etrafındaki heyecanın azalması, Bitcoin madencilerinin gelirleri için ek bir zorluk oluşturuyor.”

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!