USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Kiyosaki, ABD Ekonomisinin Tehlikede Olduğunu Söyledi ve Bitcoin Desteğini Yineledi — TradingView Haberleri

Kiyosaki, ABD Ekonomisinin Tehlikede Olduğunu Söyledi ve Bitcoin Desteğini Yineledi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, Wall Street Journal’ın ABD ekonomisi hakkında yayınladığı makaleyi hedef aldı ve sert bir dille eleştirdi.

Kiyosaki, WSJ’nin Makalesini Hedef Aldı

CoinOtag

Amerikan iş ve ekonomi odaklı günlük gazete Wall Street Journal (WSJ), ABD ekonomisinin güçlü olduğunu belirten bir makale yayımladıktan sonra, en çok satan kişisel finans kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, bu iddialara saldırdı.

Kiyosaki makalenin yazarlarını “kafayı yemişler” olarak nitelendirdi ve “Amerika iflas etmiş durumda” dedi. Kiyosaki, hisse senedi piyasasının sadece ABD Başkanı Joe Biden’ın “borç tavanını yükselttiği” için yükseldiğini vurgulayarak, attığı bir tweet’te altın, gümüş ve Bitcoin’e (BTC) olan desteğini yineledi.

Özellikle, ünlü yatırımcının atıfta bulunduğu makale, 27 Temmuz’da yayımlanan ‘ABD Ekonomik Büyümesi, Yavaşlama Beklentilerine Karşı Hızlanıyor’ başlıklı makaledir, yazarlar ABD ekonomisinin 2023’ün ikinci çeyreğinde %2,4 büyüdüğünü savunarak ABD’nin “resesyona girmekten kaçındığını” öne sürüyorlar. WSJ şunları söylüyor;

“Tarihi yükseklerden gelen enflasyon ve güçlü işgücü piyasasına karşın sağlam büyüme, enflasyonun FED’in %2’lik hedefine yakın bir seviyeye dönmesi olasılığına ekleniyor – ki bu da resesyonsuz yumuşak bir inişin işaretidir.”

Ayrıca WSJ, ekonominin “2022’nin başlarındaki hafif daralmanın ardından geçen yıl içinde %2’den daha iyi bir hızda” büyüdüğünü ayrıca bu büyümenin pandemi öncesi on yılın hızıyla “neredeyse uyumlu” olduğunu bildiriyor.

Kiyosaki: “ABD ekonomisi tehlikede”

Bu arada, finans eğitimcisi uzun süredir ABD ekonomisinin yaklaşan felaketine ve özellikle BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) ve diğer ülkelerin ABD’ye karşı birleştiği ve ABD dolarının dünya rezerv para birimi hakimiyetini ve pozisyonunu yitirerek Amerika’ya geri döndüğünü belirten uyarılarda bulunuyor.

Daha önce, Kiyosaki mevcut hükümetin insanların çıkarına hizmet etmediği görüşünü de dile getirerek FED’in ve hükümetin diğer kısımlarını “Adams ailesi” ve “ekonomiyi öldüren çizgi filmler” olarak nitelendirmiş ve ekonominin “ciddi sorunları” olduğunu belirtmişti.

Bitcoin’e gelince, bu başlıca merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığı hakkında uzun süredir takipçilerine yatırım yapmalarını öneriyor ve 2024’te 120,000 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öngörüyor, çünkü “ABD doları ölecek” ve “trilyonlarca ABD doları” Amerika’ya akacak. Bu bilgi COINOTAG tarafından 11 Temmuz’da bildirilmişti.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!