USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Kripto para piyasası temmuz ayında rekor düşüş yaşadı — TradingView Haberleri

Kripto para piyasası temmuz ayında rekor düşüş yaşadı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kripto para piyasasında son çeyrekte işler yolunda gitmiyor. Web3 kuruluşu De.Fi’ın yayınladığı bir rapora göre, kripto para piyasası 2023 yılının en kötü ayını geçirdi.

Yapılan araştırmalara göre, temmuz ayında piyasada yaşanan kayıplar 2022 yılında kaydedilen kayıpların altı katından fazla idi. kayıpların bilançosu ise 486 milyon dolar.

Cointelegraph

Bilindiği üzere temmuz ayında kripto para piyasasında çok sayıda yüksek profilli saldırı ve istismar meydana geldi. Bunun yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici yaptırımlar da kripto piyasasında yaşanan kayıpların tuzu biberi oldu.

Meydana gelen saldırılarda toplamda 6,15 milyon dolar kurtarılırken, temmuz ayında çalınan tüm kripto para ve dijital varlıkların yaklaşık yüzde 99’unun da kurtarılamadığı belirtiliyor.

De.Fi araştırmacıları ise kaybedilen fonların hızlı bir şekilde kurtarılmak için yeterince çaba sarf edilmediğini düşünüyor.

Ne yazık ki Temmuz 2023’teki kurtarma çabaları ne yazık kalmış ve kaybedilen 486,35 milyon doların sadece 6.796.915 doları telafi edilebilmiştir.

Araştırmacılar, kripto para sektörünün çalınan ya da kaybedilen fonları geri alma konusundaki becerisini bu talihsiz olayların etkisini hafifletmede çok önemli bir unsur olarak tanımladı.

Raporalara göre, kayıpların büyük çoğunluğu Ethereum ağında meydana geldi ve 231 milyon dolarlık Multichain hack’i ve yaklaşık 100 milyon dolara mal olan Alphapo istismarı da dahil olmak üzere 36 vakada 447 milyon dolar kaybedildi.

Cointelegraph

Bir sonraki en yakın ağ, tek bir vakada 23 milyon dolar kaybedilen Base oldu. Binance, 18 vaka üzerinden yaklaşık 11 milyon dolarlık bir kayıpla üçüncü sırada yer aldı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin hacmi, 2021’in başından beri en düşük seviyeyi gördü

Öte yandan temmuz ayında kaybedilen fonların büyük bir çoğunluğunu 364 milyon dolarla erişim kontrolü sorunları oluşturdu. Rapor edilen 38’den fazla vaka ile Rugpull’lar yaklaşık 36 milyon dolar tutarında kayba neden olurken, reentrancy saldırıları da yaklaşık 78 milyon dolar kayba yol açtı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!