USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

Kriptoda Elmas Eller (Diamond Hands) nedir? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kriptoda Elmas Eller, terimi, büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. Piyasa dibe vurup çöktüğünde, “Elmas Eller” yatırımlarının yeniden artması umuduyla pozisyonlarını korumaya devam eder. Tersine, “Diamond Hands” de fiyat yükselse bile pozisyonlarını korumaya devam eder çünkü yatırımlarını ancak büyük fiyat artışlarından sonra satarlar.

Yatırımlarının yüksek volatilitesinden dolayı kripto ve yatırım toplulukları arasında kullanılan bir terimdir. “Elmas Ellere” sahip yatırımcılar, yüksek risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

Terimin olumlu bir çağrışımı vardır. Birisi “Elmas Ellere” sahip olarak tanımlanırsa, güvenilir ve iradeli olarak bilinir. “Elmas Eller” terimi aynı zamanda “HODL” ile de ilişkilidir. Diğer yatırımcıları pozisyonlarını korumaya teşvik etmek için “Sevgili yaşam için bekle” kısaltması kullanılır.

Kriptoda Elmas Eller terimi, fiyat dalgalanmaları nedeniyle pozisyonlarını çok erken satan birini ifade eden “Kağıt Eller” ile tezat oluşturur. “Kağıt Eller” terimi genel olarak olumsuz bir çağrışım taşır. Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların hisse senedi fiyatında artışa neden olduğu kötü şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Bu dönemde yatırımcılar, diğer yatırımcıları hisse senedini “Elmas El” yapmaya ve pozisyonlarını korumaya çağırdı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!