USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.981,02
Son Gelişmeler

Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kriptoda “Kağıt Eller” terimi, finansal kargaşanın ilk işaretinde potansiyel kayıp korkusuyla yatırımını satan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. “Kağıt Ellere” sahip yatırımcılar, piyasanın toparlanması durumunda genellikle potansiyel kazançları kaçıracaklarından, düşük risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

Terimin olumsuz bir çağrışımı vardır ve genellikle erken satıcılarla alay etmek için kullanılır. Birisi “Kağıt Eller” olarak tanımlanırsa, kolayca paniğe kapılmış ve kararlılıktan yoksun olarak görülür.

Kriptoda “Kağıt Eller” terimi , büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı ifade etmek için kullanılan “Elmas Eller” ile çelişir.

Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların hisse senedi fiyatında artışa neden olduğu kötü şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Terim, küçük bir kâr için nakde çeviren veya fiyat düştüğünde hisselerini satan ve hisse senedi fiyatı fırladığında potansiyel kazançlarını kaybeden yatırımcıları tanımlamak için kullanıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!