USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.962,97
Son Gelişmeler

NY Times, Caroline Ellison ile ilgili yayımlanan makaleyi savundu — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


New York Times, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried aleyhindeki ceza davasında, mahkemenin belirli tarafların medya mensuplarına bilgi sağlamasına izin vererek, İlk Değişiklik (First Amendment) haklarını savunması gerektiğini iddia eden bir dosya sundu. 

NY Times başkan yardımcısı ve genel hukuk müşaviri yardımcısı David McCraw, ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesinden Yargıç Lewis Kaplan’a 2 Ağustos’ta yazdığı mektupta, SBF için çıkartılan sus emri ile ilgili endişelerini dile getirdi.

NY Times, 20 Temmuz’da Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ın SBF ile profesyonel ve kişisel ilişkisi de dahil olmak üzere özel günlüklerinin detaylarını açıklayan bir makale yayımladı. 

McCraw şunları söyledi:

Halkın, onun kim olduğunu ve ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesi ve haber kuruluşlarının halka uygun ve adil bir şekilde bildirilen bilgileri sağlamaya çalışması şaşırtıcı değil.

SBF’nin avukatları, Ellison’ın günlükleri de dahil olmak üzere NY Times röportajıyla bağlantılı belgeleri 27 Temmuz’da mahkemeye teslim etti. SBF’nin bu hamlesiyle Ellison’a gözdağı vermeye çalıştığı ileri sürüldü.

SBF, Aralık 2022’deki tutuklanması ve akabinde ev hapsiyle cezalandırılmasının ardından, çeşitli kefalet şartları sebebiyle New York adliyesinde yer aldı. Eski CEO’nun şu anda belirli teknolojik aletleri kullanması yasak. 

Sam Bankman-Fried’ın ilk duruşmasının 2 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!