USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Parachains Nedir? — TradingView Haberleri

Parachains Nedir? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Parachains, Polkadot ve Kusama ağlarına entegre edilmiş özel, projeye özgü blokzincirleridir. Bu tasarım yapısı, parachain kullanıcılarının işlemleri daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle gerçekleştirmesine olanak tanır.

Parachain’ler, herhangi bir sayıda kullanım durumu için özelleştirilebilir ve Polkadot ve Kusama ağlarının kalbi olarak kabul edilen Relay Chain adı verilen ana blok zincirini besleyebilir. Relay Chain, ağın paylaşılan güvenliğinden, mutabakatından ve işlem anlaşmalarından sorumludur ve bu nedenle, Relay Chain’e entegre edilerek, tüm parachain’ler bu ağın temel özelliklerinden yararlanır.

Parachains, işlevlerini belirli kullanım durumları için optimize eder ve birçok durumda kendi coin’lerini destekler. Polkadot ve Kusama’da parachain olabilmek için projelerin bir parachain müzayedesine katılması gerekiyor.Parachains Nasıl Çalışır?

Polkadot ve Kusama, hem bilgilerin hem de token’lerin üzerlerinde aktarılmasına izin veren ağlardır. Merkezi olmayan uygulamaların blokzinciri tarafından belirlenen sınırlar içinde oluşturulduğu Ethereum’un aksine, Polkadot ve Kusama, geliştiricilerin kendi bağımsız blokzincirlerini oluşturmalarına izin verir.

Bu, her parachain’in blok süreleri, işlem ücretleri, yönetişim mekanizması ve madencilik ödülleri gibi kendi parametrelerine sahip olabileceği anlamına gelir.

Parachain’ler, kendi doğrulayıcı düğüm kümelerine güvenmek yerine, Polkadot ve Kusama ağının Relay Chain tarafından sağlanan güvenliğinden yararlanır. Bunun yerine, parachain’ler, her parachain için tam bir geçmiş depolayan ve parachain işlem verilerini Relay Chain’e eklenecek bloklar halinde toplayan harmanlayıcı düğümler tarafından korunur.

Her parachain, Relay Chain’e eklenecek özel bir parachain yuvasına sahiptir ve yuvalardan birine erişim elde etmek için Polkadot ve Kusama’nın arkasındaki ekip olan Web3, mevcut olanı dağıtmak için bir yöntem olarak Parachain Auctions adını verdikleri oluşumu geliştirmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!