USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. PayPal’ın yeni stablecoin’i, ABD’li kongre üyesinin onayından geçemedi — TradingView Haberleri

PayPal’ın yeni stablecoin’i, ABD’li kongre üyesinin onayından geçemedi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ağustos ayının ikinci haftasında küresel ödeme devi PayPal, stablecoin piyasasına giriş yaparak, kendi stablecoin’i PayPal USD’yi (PYSUD) piyasaya sürdü. PayPal, pek çok stablecoin ihraç şirketlerinin tebrik mesajlarıyla karşılaşırken, ABD’li Demokrat Kongre üyesinin onayından geçemedi.

Kongre üyesi Maxine Waters, geçtiğimiz gün yaptığı bir açılamada PYUSD ile ilgili endişelerini dile getirdi.

“Stablecoin’ler gözetim altında tutulmalı”

Waters, ABD’deki düzenleyici netlik eksikliği sebebiyle PayPal‘ın stablecoin’ini piyasaya sürmesinden endişe duyduğunu belirtti. Bununla birlikte kongre üyesinin kanaati, PayPal’ın ulaştığı büyüklük göz önüne alındığında müşterilerin ve finansal istikrarın korunması açısından stablecoin faaliyetlerinin federal olarak gözetim altında olması gerektiği yönünde oldu.

Tarihleri çok eskiye dayanmayan stablecoin‘ler, son birkaç yılda önemli ölçüde benimsenme yakalamalarına rağmen, temel tüketici ortamında önemli bir ivme yakaladıkları söylenemez. Hatta, Meta Platforms gibi önde gelen kripto olmayan kuruluşların stablecoin’lerini tanıtma çabaları, küresel finansal düzenleyiciler ve politika yapıcıların güçlü direnciyle karşı karşıya kaldı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz haziran ayında ABD’li düzenleyiciler, stablecoin’ler için düzenleyici bir çerçeve oluşturmak amacıyla bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarı ise büyük oranda stablecoin ihraçları için kayıt ve onay süreçlerine ilişkin kurallara odaklanıyor.

İlginizi çekebilir: Riot Platforms’un ikinci çeyrek raporu, yüzleri güldürmedi

Öte yandan Berstein, geçtiğimiz gün stabecoin piyasasının geleceğine ilişkin tahminlerini açıkladı. Bernstein’a göre stablecoin piyasası, önümüzdeki beş yıl içerisinde 2,8 trilyon dolara olaşabilir. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!