USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

SBF’nin hukuk ekibi, NYT haberiyle ilgili belgeleri teslim etti — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


SBF olarak tanınan FTX’in eski CEO’sunu temsil eden avukatlar, onun bir New York Times muhabiri ile yaptığı Caroline Ellison ile olan ilişkisine dair ayrıntıları açıklayan röportajlarla ilgili belge talep etti. 

SBF’nin hukuk ekibi, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde 27 Temmuz’da görülen bir davada, SBF’nin Caroline Ellison ile ilgili belgeleri mahkemeye ve Adalet Bakanlığı’na teslim ettiğini söyledi. Avukatlar, Yargıç Lewis Kaplan’dan, “kamuya yayılmasının önlenmesi gereğini” gerekçe göstererek, belgeleri mühürlü olarak sunmalarına izin vermesini istedi.

Davada yer alan savcılar, SBF’nin Ellison ile ilgili bilgileri, kendisinin aleyhinde ifade vermemesi için gözdağı olarak kullandığını öne sürerek, 250 milyon dolarlık kefalet anlaşmasının iptalini istedi. Haber kaynağı Inner City Press, belgelerin mühürlenmesi talebinde karşı bir yazı kaleme alarak, böyle bir talebin kendi içinde tutarsız olacağını iddia etti. 

Davalı, bunları zaten bir medya kuruluşuna verdi. Bu, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası muafiyetinin zaten kamuya açık olan bir kaydın içinin boşaltılmasına benzer.

Ellison’un yayımlanan günlüğündeki ayrıntılardan birisi de bir dönem birlikte olduğu SBF’den ayrılmasıyla ilgiliydi. Yargıç, mühürleme talebini reddettiği takdirde SBF ve Ellison ile ilgili başka hangi bilgilerin gün ışığına çıkacağı belirsiz durumda. 

SBF, şu anda 26 Temmuz’da verilmiş olan geçici bir konuşma yasağı altında bulunuyor. Bu karar, kefaletle ilgili iddialar karara bağlanana kadar ceza davasıyla ilgili herhangi bir ifade vermesini büyük ölçüde engelliyor. Yargıç Kaplan, ekim ayındaki duruşmasına kadar tutuklu kalmasına yol açabilecek kefalet koşullarına ilişkin olarak 28 Temmuz’da savcıların ve 3 Ağustos’ta SBF’nin hukuk ekibinin sunduğu iddiaları kabul edecek. 

Savcılar, 27 Temmuz’da Yargıç Kaplan’a Bahamalar ile yapılan iade anlaşmasının koşulları sebebiyle SBF’ye yönelik kampanya finansmanı ihlaline ilişkin suçlamaların düşürülmesini talep etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!