USD32,89
EURO35,72
GBP42,49
BIST11.102,04
GR. ALTIN2.541,90
BTC66.280,15
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. SBF’nin kardeşinin ada alma planı yaptığı iddia edildi — TradingView Haberleri

SBF’nin kardeşinin ada alma planı yaptığı iddia edildi — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kardeşinin ada alacağı iddia edildi.

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kardeşi Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı iddia edildi. İddialara göre Gabriel, FTX Vakfı ile zimmetine geçirdiği fonlar ile adayı satın almak istiyor.Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı iddiası gündeme geldi

SBF‘nin kardeşi olan Gabriel Bankman-Fried, FTX Vakfı aracılığıyla zimmete geçirildiği iddia edilen fonları kullanarak küresel bir felakette hayatta kalmak için çeşitli planlar yapmıştı. Mahkeme belgelerine göre, planları arasında Pasifik’teki Nauru ada ulusunu satın almak ve potansiyel bir kıyamete hazırlanmak da yer alıyordu. Nauru adasını satın alarak bir sığınak oluşturmayı ve insan genetiği geliştirmeye odaklanan bir laboratuvar kurmayı planlamıştı.

Gabriel, FTX’in Kasım 2022’deki düşüşünden önce, bir sonraki COVID-19 salgınına hazırlanmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Pandemilere Karşı Koruma’yı kurmuştu. Ancak kripto borsasının iflası nedeniyle örgütün yönetici direktörü olarak görevinden ayrılmıştı.

Gabriel’in kardeşi Sam Bankman-Fried, FTX ile Alameda Research arasında fonların birleştirilmesiyle ilgili dolandırıcılık dahil olmak üzere suçlamalarla karşı karşıya. Onunla ilgili ABD’deki ceza davası 2 Ekim’de yapılacak. Gabriel’in kardeşi aleyhine ifade verip vermeyeceği belli değil, ancak FTX iflas davasındaki borçlular, FTX’ten elde etmiş olabileceği herhangi bir mali fayda hakkında bilgi vermesi için onu mahkemeye çağırmayı düşünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!