USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. SEC, Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı — TradingView Haberleri

SEC, Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Anahtar noktalar:

  • Bitwise, ilk olarak Ekim 2021’de bir spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu ancak bu yılın 28 Haziran’ında başvuruyu düzenleyerek yeniden sundu.
  • SEC’in bu spot Bitcoin ETF’si için verdiği onay; incelemenin başladığı ve başvuru dosyasında eksik bulunmadığı anlamına geliyor.
  • Bitwise Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan, BlackRock’un hamlesinin dikkate alınmasını gerektiğini vurguladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise’ın spot Bitcoin ETF’si için yaptığı başvuru dosyasını kabul etti ve inceleme başladı.

SEC, Bitwise’ın Başvurusunu İnceliyor

CoinOtag

SEC, Bitwise’ın spot Bitcoin başvurusunu incelemek için resmi olarak kabul etti. San Francisco merkezli dijital varlık yöneticisi ilk olarak Ekim 2021’de bir spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu ancak bu yılın 28 Haziran’ında başvuruyu düzenleyerek yeniden sundu.

SEC, ETF başvurusu hakkında şunları söyledi;

“Bitwise Bitcoin ETP Trust’ın New York Menkul Kıymetler Borsası ARCA Kuralı 8.201-E altında listelenmesi ve işlem görmesi amacıyla önerilen kural değişikliği başvurusu dosyalandı.”

Bazı medya kanallarında BitwiseŞın spot Bitcoin ETF’sinin onaylandığına dair bilgiler paylaşıldı ancak bu bilgi eksiklik içeriyordu; Bu ETF, henüz onaylanmış değil. SEC’in bu spot Bitcoin ETF’si için verdiği onay; incelemenin başladığı ve başvuru dosyasında eksik bulunmadığı anlamına geliyor.

Bitwise’ın başvurusu, BlackRock’un 15 Haziran’da yapmış olduğu spot Bitcoin ETF başvurusuyla birlikte gelen bir dizi kurumsal başvuruya katıldı.

Bitwise, BlackRock’un izinden gidiyor

Firmanın yeniden başvurusu hakkında konuşan Bitwise Baş Yatırım Sorumlusu Matthew Hougan şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük ETF ihraççısı olan Blackrock piyasaya girdiğinde dikkate almanız gerekiyor, çünkü çok dikkatli ve bağlantılılar. Bunun önemli bir işaret olduğunu söylemezsem yalan söylemiş olurum.”

Hougan, Bitwise’ın ETF için belirli bir izleme paylaşım anlaşması hakkında ayrıntılı bilgi veremeyeceğini söyledi. “En başarılı spot Bitcoin ETF başvurusunun birden fazla analiz parçasını içermesi gerekiyor. Bunlar, CME piyasasına odaklanan analizleri içerir ve açıkçası izleme paylaşım anlaşmaları ilginç bir fikir. Ancak, Bitwise’ın benimseyeceği daha bütünsel bir yaklaşım olacak.” diye ekledi.

Son dönemde bir spot Bitcoin ETF için başvurularını yeniden sunan BlackRock, Fidelity, Invesco, WisdomTree, VanEck, Ark Invest, Valkyrie ve Bitwise Asset Management’ın toplam yönetim altındaki varlıkları yaklaşık 15.39 trilyon doları buluyor.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!