USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.988,57
Son Gelişmeler

SEC-Coinbase davası ne zaman? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


SEC-Coinbase davası için takvim belli oldu. Buna göre; popüler kripto şirketi Coinbase, SEC’in suçlamalarına karşı ilk argümanlarını ve savunmasını 4 Ağustos tarihinde sunacak.SEC-Coinbase davası ne zaman?

4 Ağustos’ta başlayacak olan takvimde, hakim Katherine Failla, Coinbase’in SEC’in suçlamalarına karşı ilk yanıtlarını dinledikten sonra 11 Ağustos’ta ise, davaya uzman statüsünde müdahil olan kişiler Coinbase’e olan desteklerini belirten argümanları sunacaklar.

“Amcius Curiae” olarak bilinen ve Ripple ile SEC arasındaki davada da gördüğümüz bu bağımsız 3. taraflar konuyla ilgili fikirlerini beyan edecekler.

Coinbase, savunmasını 3 Eylül tarihinde yapacak. 10 Ekim’de ise bu kez SEC’in argümanlarını destekleyen “amicus curiae” yorumları dinlenecek Yani davaya müdahil olan ancak bu kez SEC tarafını savunnan uzman kişiler, Coinbase’e karşı olan fikirlerini belirtecekler. 24 Ekim’de Coinbase ikinci kez kürsüye geçecek ve bu defa SEC’in, ilk savunmasına verdiği cevaba yeniden yanıt verecek.Ne olmuştu?

SEC, kayıt dışı brokerlık yaptığı gerekçesiyle Coinbase’e dava açmıştı.

SEC’ten gelen duyuruda, şu ifadeye yer verilmişti:

“Coinbase, SEC’e hiçbir zaman bir komisyoncu, ulusal menkul kıymetler borsası veya takas olarak kaydolmamıştır.”

Düzenleyici kurum, Coinbase’in gerçekleştirdiği brokerlık işlemlerinde herhangi bir kayıt ortamı oluşturmadığını ve bu süreçlerden milyarlarca dolarlık kazanç elde ettiğini belirtmişti. Ayrıca SEC, Coinbase’in yıllarca düzenleyici yapıya kafa tuttuğunu ve kayıttan sürekli kaçtığının altını çizmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!