USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor? — TradingView Haberleri

SEC, Ripple Davasındaki Karara İtiraz Etmeye mi Hazırlanıyor? — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABD SEC, Ripple Labs davasında alınan bazı kararların mevcut menkul kıymetler yasalarıyla uyuşmadığını iddia ederek, incelenmesi için bir federal hakeme itirazda bulundu.

Ripple XRP için gerçekleşen davada, kripto para endüstrisi için önemli bir zafer olan XRP’nin borsa satışlarında menkul kıymet olarak kabul edilmediği kararına yapılan bu itiraz, davanın yönünü belirleyebilecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Davaya bakan hakim, geçen hafta Ripple’ın XRP token’larını kurumsal yatırımcılara doğrudan satışının SEC kurallarını ihlal ettiği sonucuna varmıştı. Ancak borsalarda perakende yatırımcılara sunulan tekliflerin bu kuralları ihlal etmediğine hükmetmişti.

SEC, Howey Testini Öne Sürüyor

SEC ise Ripple Labs davasında alınan kararın Howey Testi’ni subjektif bir standarta dönüştürdüğünü iddia ediyor. Yani SEC’e göre mahkeme, testi açık ve net bir şekilde değil, daha belirsiz ve öznel bir biçimde yorumlamış olabilir. SEC, Howey Testi’nin net ve açık kriterlerinden sapıldığını ve daha belirsiz bir şekilde kullanıldığını öne sürüyor. Howey Testi, bir varlığın bir menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceğini belirlemek için kullanılan bir testtir. Bu test, 1946 yılında ABD Yüksek Mahkemesi tarafından belirlenmiş ve zamanla çeşitli davalarda kullanılmıştır.

Ayrıca, Terraform Labs ve Do Kwon’un avukatları, Ripple davasındaki kararın kendi SEC davalarını etkileyeceğini savunuyorlar. Terra, SEC tarafından şubat ayında dava edilmişti ve avukatlar Ripple kararının, kendi davaları için emsal oluşturması gerektiğini belirtiyorlar.

SEC Başkanı Gary Gensler, henüz itiraz edeceklerine dair bir açıklama yapmadı. Bildiğiniz gibi SEC davayı tamamen değil, kısmen kaybetti. Mahkeme XRP’nin kurumsal satışlarda menkul kıymet, borsalardaki satışlarda menkul kıymet olmadığına hükmetti. Ancak SEC’in itirazının davayı nasıl etkileyeceği ve Ripple için verilen kararının akıbeti hakkında net bir bilgi şu an için mevcut değil. Bu son gelişme, kripto para sektörü için gelecekteki düzenlemeler ve yasal sınırlamalar açısından büyük bir öneme sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!