USD33,10
EURO36,30
GBP43,21
BIST11.134,08
GR. ALTIN2.620,25
BTC64.568,35
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. SEC’nin yaptıkları tutarsız — TradingView Haberleri

SEC’nin yaptıkları tutarsız — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


2020 yılının aralık ayında SEC’nin, Ripple şirketi aleyhine açtığı “kayıtsız menkul kıymet/yatırım sözleşmesi satışı” davasında artık sona gelinirken, dünkü “bomba karar”ın detayları da ortaya çıkmaya başladı.

Bilindiği gibi Ripple şirketinin davanın başından bu yana tutunduğu en büyük unsur, SEC’nin kendilerini önceden uyarmadığıydı. Ripple şirketi, SEC’nin geçmişte kendilerini uyarması halinde konuyla ilgili önlem alacağını ifade ediyordu. SEC ise bu konuda uyarıda bulunmak gibi bir zorunluluğu olmadığını dile getiriyordu.

Hakimden adil bildirim vurgusu: SEC tutarsız…

İşte dava hakimlerinden Analisa Torres de, en çok konuşulan konulardan biri olan adil bildirim tartışmasına değindi. Ripple şirketinin baş hukuk müşaviri olan Stuart Alderoty’nin de Twitter hesabından paylaştığı dip notta şu ifadeler yer alıyor:

“Mahkeme sadece kurumsal satışların yatırım sözleşmesi statüsüne girdiğini belirtmektedir ve bu nedenle savunma tarafının, adil bildirim konusundaki iddialarını, bu kurumsal yatırım sözleşmesi satışı düzenine dahil etmemektedir. Mahkemenin kararı sadece kurumsal satışlarla ilgilidir ve SEC’nin bu satışların dışında kalan diğer satışlarla ilgili teorileri, geçmiş dijital varlık davalarına bakıldığında büyük ölçüde tutarsızdır”

Ripple yöneticisi: SEC’nin yaptıkları adil bildirime dayanıyor

Alderoty, hakimin bu karar notunu şu şekilde açıklıyor:

“Burada mahkeme, SEC’nin kurumsal satışlar dışında kalan teorilerinin, adil bildirim konusunda dahil edilmesi gerektiğini belirtiyor”

Ünlü avukat da yorumladı: SEC için kötü haber olabilir

Dava hakkında ilk günden bu yana detaylı bilgiler veren avukat John Deaton da, hakimin karar metnindeki ifadelerine şu yorumu yaptı:

“Her zaman dip notları okuyun. Buradaki nokta çok önemli. Bazı avukatlar hakimin, adil bildirim talebini reddettiğini söylüyordu. Ama öyle değil. Hakim sadece kurumsal satışlar konusundaki adil bildirim talebini reddediyor. Geçmişteki uygulamaların da tutarsız olduğunu söylüyor. Bu durum, bir sanığın jüri karşısında bundan sonra adil bildirim savunması yapabileceği anlamına gelir. Eğer diğer hakimler de bu konuda aynı fikirde olurlarsa bu, SEC için kötü haber olur”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!