USD32,84
EURO35,66
GBP42,48
BIST11.121,73
GR. ALTIN2.536,99
BTC67.257,52
Son Gelişmeler
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. Standard Chartered Analisti, Bitcoin Fiyatı için Oldukça Pozitif — TradingView Haberleri

Standard Chartered Analisti, Bitcoin Fiyatı için Oldukça Pozitif — TradingView Haberleri

Coinbase, ABD'nin dört eyaletinde staking hizmetlerini duraklattı — TradingView Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, bu yıl Bitcoin konusunda boğa düşünüyor ve 2024 yılında fiyatın 100,000 dolara ulaşacağını söyledi.

Geoff Kendrick, BTC Fiyatını Tahmin Ediyor

CoinOtag

Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, Bitcoin madencilerinin oluşturduğu olumlu bir döngünün, token’in fiyatını zaten yüksek olan tahminlerin üzerine çıkarabileceğini söyledi. Çünkü madenciler, fiyat yükseldiğinde genellikle daha az token satıyorlar ve bu boğucu eğilim, kendisinin bu ay başında 300% yükselişle 120,000 dolara çıkabileceğini söylemesine yol açtı.

Bir röportajda, Kendrick’e “Eğer daha yüksek fiyatlar madencilerin daha az token satmasına neden olursa, fiyatları daha da artırırsa, o zaman daha da yüksek fiyatlar, Bitcoin’i 120.000 doları geçen olumlu bir geri bildirim döngüsünü tetikler mi?” şeklinde soru soruldu ve Kendrick şu sözleri söyledi;

“Evet, böylece bunun kendini gerçekleştiren bir haline gelmesi konusundaki düşünceniz, muhtemelen çok önemli bir faktör.”

Madenciler, çoğunlukla maliyetlerini karşılamak için Bitcoin satıyorlar. Ancak fiyat arttıkça ve endüstrideki önceki borç sorunları azaldıkça, madenciler daha az Bitcoin elden çıkarıyorlar. 2024’te gelecek olan blok ödülünün yarıya indirilmesi olan “halving” de bir diğer olumlu etken. Bu, Bitcoin arzını sınırlandırmak ve tarihsel olarak fiyat artışlarına yol açmıştır.

Kendrick halving konusunda şunları söyledi;

“Yaklaşan “halving” döngüsü gibi diğer bazı faktörler eklenirse, işte o zaman bu döngü devam eder.”

Madencilerin, Bitcoin’in fiyat hareketleri dışında tokeni satma nedeni olmadığına da dikkat çekti. Bunun bir kısmı, endüstri etrafındaki kültürden kaynaklanıyor, birçok madenci Bitcoin’in nihayetinde muazzam yüksek seviyelere ulaşacağını beklentisiyle ellerinde tutuyor.

“Yani temel olarak ucuz fiyatlarla başlayan, daha ucuz elektrik ve diğer şeylere sahip bir şirket kurmak ve sonra elde tutmak gibi bir süper kaldıraçlı oyun.”

Kendrick bu yıl Bitcoin konusunda boğa düşünüyor ve Nisan ayında 2024 yılında 100,000 dolara ulaşacağını söyledi ve bu konuda madenci karlılığından başka birçok faktörü gösterdi. Örnekler arasında Bitcoin’in güvenli liman itibarı, düzenleyici uyum, kurumsal ilgi, alternatif para birimlerinin düşüşü ve daha az volatilite bulunuyordu.

Kendrick, BlackRock’a Değindi

Örneğin, BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si oluşturma isteği, yatırım firmasının müşterilerinden gelen talebin arttığını gösteriyor ve FED’in faiz artırma döngüsünün sona ermesi, Bitcoin’i kısmen destekleyecek.

Kendrick’in tekrar gözden geçireceği bir faktör ise Bitcoin’den başka kriptolardaki düşüşün faydalanacağı düşüncesiydi.

Bunun sebebi, SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava sonucunda bir yargıcın Ripple’ın XRP’sinin bir güvenlik değil olduğuna karar vermesiydi, bu da SEC’in düzenleyici yetkisinin dışında olduğu anlamına geliyordu. Bu haber altcoin’lerde bir ralli başlattı. Ancak altcoin’ler için bu olumlu eğilimin ne kadar süreceği belirsiz, Kendrick, herhangi bir kurumsal başarının Bitcoin ETF’lerini kurması durumunda tekrar bir odaklanmaya neden olacağını ekledi.

Kaynak: CoinOtag.com

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu kripto haber sitesi, genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi sağlamayı amaçlamamaktadır. Sitede yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır ve herhangi bir yatırım kararı almadan önce bağımsız bir finansal danışmana danışmanız önerilir. Sitede sunulan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Kullanıcılar, kendi riskleri ve sorumlulukları altında hareket etmelidir. Sitedeki harici bağlantılar ve reklamların içerikleri üzerinde kontrol sağlanamamaktadır ve bu tür bağlantıların kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu tutulamazız. Sitedeki içeriklerde yer alan görüşler, yazarların veya kaynakların görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerin doğruluğu veya geçerliliği konusunda sorumluluk kabul edilmemektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Kripto Haberi - Güncel Kripto Para Haberleri, Analizler ve Bilgiler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!